Udostępnij
Tweetnij

Starship SN20 wpadnie do oceanu. SpaceX nie planuje go odzyskać ani Super Heavy

Starship SN20 to pierwszy statek kosmiczny SpaceX, który odbędzie lot orbitalny. Możliwe to będzie dzięki połączeniu z ogromnym stopniem Super Heavy. Firma nie planuje jednak odzyskać obu elementów rakiety. Te zostaną utracone. Wpadną do oceanu i tak Starship SN20 nie wróci na ląd.

Starship SN20 to statek kosmiczny SpaceX, którym firma chce wykonać pierwszy lot orbitalny. Niedawno przeprowadzono jego testy. Przy okazji odpalono silniki znajdujące się na spodzie Super Heavy, czyli pierwszego stopnia, bez którego misja nie będzie możliwa. Co czeka oba te elementy?

SpaceX nie planuje ich odzyskać. Zarówno Starship SN20, jak i booster Super Heavy zostaną utracone. Po wystrzeleniu ten pierwszy wpadnie później do oceanu. Podobny los czeka statek kosmiczny, bo po wyniesieniu w kosmos i ponownym wejściu w atmosferę ma on wpaść do wody na północ od Kauai. Samo „lądowanie” ma być jednak miękkie, a więc maszyna nie roztrzaska się o powierzchnię.

kiedy lot orbitalny Spacex Starship SN20 Super Heavy
fot.: Jack Beyer/NASASpaceFlight.com

SpaceX szykuje statek Starship SN20 i Super Heavy do lotu

Starship SN20 poleci w kosmos wraz z pierwszym stopniem Super Heavy w niedługim czasie. Na razie nie ma konkretnego terminu. Jednak Elon Musk jakiś czas temu zakładał, że lot orbitalny SpaceX może przeprowadzić jeszcze w listopadzie. Wszystko zależy jednak od uzyskania potrzebnych zgód, w tym od FAA.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla poczty Gmail

źródło: Yahoo

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij