Udostępnij
Tweetnij

Starship SN20 może odbyć lot orbitalny w ciągu kilku tygodni. SpaceX szykuje poprawki

Starship SN20 to pierwszy statek SpaceX, który odbędzie lot orbitalny. Informację przekazał Elon Musk. W zasadzie Starship SN20 czeka na zgodę urzędów.

Starship SN20 to statek kosmiczny, który SpaceX szykuje od dłuższego czasu. Maszyna jest już poskładana i w Boca Chica towarzyszy jej pierwszy stopień o nazwie Super Heavy. To on umożliwi lot orbitalny. Kiedy można się go spodziewać? Tutaj rąbka tajemnicy uchylił sam założyciel firmy, czyli Elon Musk.

Z informacji, które przekazał Elon Musk na łamach Twittera wynika, że SpaceX będzie chciało przeprowadzić lot orbitalny statku Starship S20 w ciągu kilku najbliższych tygodni. Twierdzi, że wszystko w zasadzie jest gotowe i teraz firma oczekuje jedynie zgody od odpowiednich urzędów. Dopiero wtedy będzie można zrealizować taką misję.

rakieta SpaceX Starship SN20 Super Heavy kiedy lot orbitalny Elon Musk

SpaceX może wprowadzić zmiany w statku Starship SN20

Choć najnowszy prototyp jest już w zasadzie gotowy do wystrzelenia, tak mogą jeszcze pojawić się jakieś modyfikacje. Elon Musk ujawnił, że SpaceX chce przebudować skrzydła. Zostaną one zmniejszone i mają również nieco inaczej wyglądać. Ma to pozwolić m.in. na redukcję elementów związanych z osłonami termicznymi. Te modyfikacje mogą jednak pojawić się dopiero w kolejnych wersjach.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij