Udostępnij
Tweetnij

Elon Musk: Starship SN20 może odbyć lot orbitalny w listopadzie. SpaceX prowadzi testy

Elon Musk ujawnił, że Starship SN20 może wkrótce odbyć lot orbitalny. Będzie to pierwszy tego typu test nowego statku, który przeprowadzi SpaceX. Wiemy, że obecnie wszystko zależne jest od organów wydających zgody na tego typu przedsięwzięcia. Starship SN20 nie zostanie odzyskany.

Starship SN20 to prototyp statku, który SpaceX buduje od kilku miesięcy. Wiemy, że to właśnie ta wersja ma odbyć pierwszy lot orbitalny w połączeniu z pierwszym stopniem Super Heavy. Ostatnio przeprowadzono test statyczny. Elon Musk ujawnił rąbka tajemnicy w kwestii planów związanych z wystrzeleniem maszyny.

rakieta SpaceX Starship SN20 Super Heavy

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to SpaceX przeprowadzi lot orbitalny statku Starship SN20 już w przyszłym miesiącu. Takie informacje przekazał na Twitterze sam Elon Musk, czyli założyciel firmy. Zapowiada się więc naprawdę ciekawe widowisko. Choć w rzeczywistości nie ma pewności, że będzie nam dane je zobaczyć jeszcze w listopadzie.

Elon Musk wyjaśnia, że lot orbitalny statku Starship SN20 jest w rękach organów

Pamiętajmy, że tego typu misja wymaga odpowiednich zgód. Nie ma więc pewności, że Starship SN20 odbędzie swój dziewiczy lot orbitalny jeszcze w listopadzie. Na drodze do szczęścia mogą stanąć organy, jak na przykład FAA, które musi wyrazić zgodę. Tym bardziej, że Federalna Administracja Lotnictwa już wcześniej miała zastrzeżenia wobec tego projektu SpaceX.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij