Udostępnij
Tweetnij

SpaceX przekłada lot Starshipa SN15

Starship SN15 czeka na lot. Kiedy SpaceX przeprowadzi test? Wygląda na to, że nie w tym tygodniu. Najpewniej Starship SN15 nie poleci przed poniedziałkiem.

Starship SN15 to kolejny statek kosmiczny SpaceX, który przeszedł niedawno test statyczny. Jego lot jest jednak odwlekany w czasie. Próba mogła zostać przeprowadzona wczoraj, ale złe warunki atmosferyczne skutecznie to uniemożliwiły. Kiedy więc można spodziewać się wystrzelenia tego prototypu?

Starship SN15 nie poleciał wczoraj w wyniku dużego zachmurzenia. Statek kosmiczny ma wznieść się na wysokość około 10 km. Tymczasem chmury zaczynały się już na 500-600 m. Zamknięta w Boca Chica po południu została więc otworzona i ze startu zrezygnowano. Niedługo jednak statek poleci.

statek kosmiczny SpaceX Starship SN15 stanowisko startowe kiedy lot
fot.: BocaChicaGal/Twitter

SpaceX może wystrzelić statek Starship SN15 w poniedziałek

Kolejne zamknięcie drogi w Boca Chica planowane jest na niedzielę. Jednak jest mało prawdopodobnym, że wtedy poleci Starship SN15. SpaceX pewnie opóźni lot i ten odbędzie się najwcześniej w poniedziałek. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać i wierzyć w to, że tym razem maszyna wyląduje na stanowisku w jednym kawałku. Na razie dokonał tego jeden prototyp, ale i on później eksplodował.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla Windows 10

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij