Udostępnij
Tweetnij

Starship SN15 przeszedł test statyczny. Kiedy SpaceX go wystrzeli?

Starship SN15 ukończył test statyczny. Kiedy SpaceX wykona nim lot? Rąbka tajemnicy uchylił Elon Musk. Firma chce, aby Starship SN15 poleciał na dniach.

Starship SN15 to kolejny statek kosmiczny SpaceX, który jest na stanowisku startowym od jakiegoś czasu. Niedawno zamontowano mu silniki Raptor i wykonano test statyczny. Planowano zrobić to wcześniej. Udało się jednak dopiero na początku tego tygodnia. Kiedy więc możemy spodziewać się próbnego lotu tej maszyny?

Elon Musk przekazał, że test statyczny statku Starship SN15 był udany i maszyna jest już gotowa do lotu. Może w zasadzie polecieć każdego dnia. Wiemy, że SpaceX chce wykonać go wystrzelić jeszcze w tym tygodniu. Dokładnego dnia na razie nie podano.

test statyczny Starship SN15 kiedy SpaceX
foto: Twitter/@BocaChicaGal

SpaceX wiąże ze statkiem Starship SN15 duże nadzieje

Wiemy, że Starship SN15 jest bardzo ważny dla SpaceX. Elon Musk już wcześniej ujawnił, że ten prototyp otrzymał mnóstwo zmian obejmujących hardware oraz oprogramowanie. Firma wierzy, że tym razem uda się wylądować w jednym kawałku. Jeśli tak się stanie, to będzie to kamień milowy na drodze rozwoju tego projektu. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na test.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij