Udostępnij
Tweetnij

iOS 14.5 to lepsza ochrona danych. Facebook i Instagram proszą o śledzenie

iOS 14.5 to ważna aktualizacja. Pojawia się lepsza ochrona danych. Tymczasem aplikacje Facebook i Instagram użytkowników iOS 14.5 proszą o śledzenie.

iOS 14.5 to aktualizacja, którą Apple udostępniło kilka dni temu. Wśród nowości jest lepsza prywatność. Ochrona danych użytkowników iPhone’ów została znacząco ulepszona, choć w niektórych przypadkach funkcja może być nieaktywna. Tymczasem Facebook i Instagram to aplikacje, które zaczęły wyświetlać monit o zgodę na śledzenie.

iOS 14.5 jak włączyć ochrona przed śledzeniem prywatność

Poniżej widać zrzuty ekranowe z aplikacji Facebook i Instagram, które wyświetlają na iPhone’ach z zainstalowanym iOS 14.5 nowy monit. Tutaj użytkownicy proszeni są o wydanie zgody na śledzenie. Czego oczywiście nie trzeba robić. Stosowna opcja odpowiedzialna za ochronę danych znajduje się w Ustawieniach (sekcja Prywatność).

aktualizacja iOS 14.5 ochrona danych śledzenie Instagram Facebook

iOS 14.5 to dla aplikacji Facebook i Instagram duży problem

Facebook na długo przed udostępnieniem iOS 14.5 walczył z Apple o te zmiany. Tim Cook i spółka pozostali jednak nieugięci. Ochrona danych pozostała priorytetem dla firmy. Stąd też wspomniane aplikacje muszą teraz „prosić” użytkownikom o wydanie zgody na śledzenie. Co ciekawe i widać to na powyższych zrzutach, pokuszono się nawet o postraszenie ewentualną utratą dostępności platform za darmo.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij