Udostępnij
Tweetnij

SpaceX może dziś przeprowadzić test kolejnego Starshipa

Starship SN9 to prototyp statku SpaceX. Jest możliwe, że jeszcze dziś odbędzie się test. Wiemy, że Starship SN9 poleci na wysokość kilkunastu kilometrów.

Starship SN9 to jeden z aktualnych prototypów statku, który buduje SpaceX. Prace nad nim trwają już od kilku lat. W ciągu ostatnich miesięcy przybrały na sile, czego najlepszym dowodem był test wersji SN8. Wygląda na to, że kolejny lot próbny w Boca Chica może odbyć się jeszcze dziś.

SpaceX obecnie ma dwa zbudowane prototypy. Są nimi Starship SN9 i SN10, które stoją obok siebie na platformach testowych. Firma oczekuje zgody na przeprowadzenie próby od FAA. Jak dobrze wiemy, licencja ta została uprzednio naruszona. Dotyczyło to m.in. rozbicia poprzedniej maszyny, która roztrzaskała się o platformę do lądowania.

statek SpaceX Starship SN9 kiedy test próbny lot
fot.: Elon Musk/Twitter

SpaceX ma przeprowadzić test statku Starship SN9 w 9-godzinnym okienku

Starship SN9 poleci na wysokość kilkunastu kilometrów. Następnie zostaną wykonane manewry i SpaceX będzie chciało odzyskać statek. Tym razem być może już się to uda. Okienko startowe rozpocznie się o godzinie 16:00 naszego czasu i potrwa 9 godzin.

SpaceX przyspiesza prace nad statkiem Starship i obecnie jest on objęty w firmie najwyższym priorytetem. Elon Musk wierzy, że pierwsza maszyna będzie mogła polecieć w kierunku Marsa już w 2022 roku. Za 5,5 roku marzy mu się pierwsza misja załogowa. Cel jest bardzo ambitny, ale w rzeczywistości może być bardzo trudny do zrealizowania.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij