Udostępnij
Tweetnij

iOS 14.5 beta wprowadza naprawdę dużo nowości. Oto one

iOS 14.5 beta 1 już jest. Aktualizacja wprowadza pewne nowości. Także tylko w iPadOS 14.5. Zobaczmy więc, co nowego dodało Apple w iOS 14.5 beta.

iOS 14.5 beta 1 Apple udostępniło deweloperom aplikacji wczoraj. To aktualizacja, która wprowadza liczne nowości. Jest ich znacznie więcej w porównaniu do wydania z numerkiem 14.4. Jedna z nich dotyczy śledzenia. Zobaczmy więc, co nowego wprowadza nowa aktualizacja dla iPhone’ów.

iOS 14.5 beta 1 – co nowego / wykaz nowości

Wśród nowości z iOS 14.5 beta 1 należy wymienić dodanie w iPhone’ach 12 opcji dual SIM dla 5G. Następnie mamy możliwość korzystania z Face ID w połączeniu z zegarkiem Apple Watch. To ułatwia używanie funkcji w maskach. Gigant dodał też wsparcie dla nowych kontrolerów do gier. Mowa o padach z PlayStation 5 oraz nowych Xboksów.

iOS 14.5 beta 1 dodaje również wsparcie dla AirPlay w usłudze Fitness+. Tu jednak trzeba mieć na uwadze, że w trakcie strumieniowania nie będziemy mieć dostępu do danych z Apple Watchy. Wśród nowości mamy też wspomniany przełącznik dla śledzenia, który ogranicza tego typu możliwości aplikacjom. Znajdziemy go w ustawieniach dla prywatności.

aktualizacja iOS 14.5 beta 1 co nowego wykaz nowości zmiany Apple iPhone iPadOS 14.5

Są też zmiany obejmujące Podcasty. W iOS 14.5 beta dodano kategorie do wyszukiwania i są też drobne zmiany w sekcji Programy. Warto też wspomnieć o jednej funkcji dla iPadOS. To możliwość wyszukiwania emoji na podstawie tekstu. W iPhone’ach taka nowość pojawiła się wcześniej.

aktualizacja iOS 14.5 beta 1 co nowego wykaz nowości zmiany Apple iPhone iPadOS 14.5

iOS 14.5 przez najbliższe tygodnie będzie dostępny w poglądowej wersji beta. Podobnie zresztą, jak nowe wersje platform iPadOS, watchOS i tvOS. Pewnie pojawi się także nowe wydanie macOS Big Sur. Finalne uaktualnienie z numerkiem 11.2 udostępniono wczoraj.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło; opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij