Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi i usługi Google. MIUI nie pozwala na ich instalację w Chinach

MIUI 12.5 to nowa nakładka Xiaomi. Co ciekawe, blokuje ona usługi Google. Użytkownicy smartfonów z Chin twierdzą, że MIUI 12.5 nie pozwala na instalację.

MIUI 12.5 to nakładka Xiaomi, która wprowadza nowości. Wkrótce odbędzie się debiut wersji Global. Tymczasem okazuje się, że sprawia ona pewne niedogodności. Obejmują one usługi Google. Problem występuje na smartfonach z chińskiej dystrybucji, gdzie nie można zainstalować pewnych aplikacji. Tak też rzeczywiście jest, co producent już potwierdził.

Xiaomi potwierdziło, że te jego smartfony, które pochodzą z chińskiej dystrybucji, nie będą mogły już mieć dostępu do oprogramowania. Aplikacje oraz usługi Google będą niedostępne i w trakcie próby ich instalacji MIUI 12.5 dokona blokady. Potwierdzili to już wybrani użytkownicy, którzy biorą udział w testach nowego software. Oczywiście sprzęt dostępny w Europie nie będzie tym zagrożony.

aplikacje usługi Google blokada w Xiaoni MIUI 12.5 o co chodzi zablokowane

Usługi Google nie będą blokowane przez Xiaomi w MIUI 12.5 Global

Wiemy, że aplikacje i usługi Google nie są dostępne w Chinach. Stąd też może wynikać decyzja Xiaomi. Pamiętajmy jednak, że w żadnym przypadku nie dotyczy to sprzętów z europejskiej dystrybucji. Jedynie tych, na których GMS nie jest preinstalowane.

To wszystko rodzi problemy na przyszłość dla tych osób, które kupują smartfony Xiaomi bezpośrednio w Chinach. Następnie instalują aplikacje i usługi Google na własną ręką. Wraz z MIUI 12.5 będzie to teoretycznie niemożliwe. Choć znając szczęście, to na stosowne obejście problemu nie będzie trzeba czekać zbyt długo.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij