Udostępnij
Tweetnij

iOS 11.4 wprowadza Wiadomości w iCloud. Jak to włączyć?

iOS 11.4 wydany wczoraj w końcu wprowadził Wiadomości w iCloud. To długo wyczekiwana funkcja, którą Apple zapowiedziało niespełna rok temu na WWDC 2017. Próbowano ją udostępnić wcześniej, ale udało się dopiero teraz. Zobacz, jak włączyć funkcję nie tylko na iPhone’ach z iOS 11.4, ale także na komputerach z macOS 10.13.5.

iOS 11.4 został udostępniony wczoraj. W tej wersji najważniejszą nowością jest AirPlay 2, na które Apple też kazało nam bardzo długo czekać. Wszak technologię zapowiedziano już na WWDC 2017 w czerwcu zeszłego roku. Są też Wiadomości w iCloud, na które również długo czekaliśmy. W ten sposób wiadomości z iMessage i ich załączniki będą przechowywane i synchronizowane pomiędzy urządzeniami w chmurze. Wystarczy, że zalogujesz się z użyciem Apple ID na nowym sprzęcie i voila. Po chwili pojawią się wszystkie twoje konwersacje. Zobaczmy, jak to aktywować.

Włączamy Wiadomości w iCloud w iOS 11.4

Funkcję można aktywować na dowolnym urządzeniu, które ma już zainstalowany system iOS 11.4. W tym celu trzeba przeprowadzić następujące kroki.

1. W iPhonie lub iPadzie należy udać się do sekcji Ustawienia.

2. Dotykamy nasze Apple ID.

3. Przechodzimy do sekcji iCloud.

4. W sekcji APLIKACJE UŻYWAJĄCE ICLOUD dotykamy przełącznik obok Wiadomości.

5. Wyświetli się ekran powitalny z informacjami, gdzie następnie należy dotknąć opcję Dalej.

Apple iOS 11.4 wiadomości w iCloud jak włączyć

Włączamy Wiadomości w iCloud w macOS 10.13.5

Funkcję można aktywować także na komputerach z macOS 10.13.5. Jest ona dostępna właśnie w tej wersji systemu i wcale nie trzeba instalować najnowszej wersji z numerem 10.13.6 w wersji beta. Należy to zrobić w następujący sposób.

1. Włączamy aplikację Wiadomości i z menu wybieramy opcję Preferencje….

2. W oknie preferencji aplikacji należy udać się na zakładkę Konto.

3. Zaznaczamy opcję Wiadomości w iCloud, która znajduje się w sekcji Apple ID.

Jak włączyć wiadomości w iCloud macOS

Funkcję w dowolnym momencie można wyłączyć. Wtedy jednak warto pamiętać o tym, aby najpierw pobrać na urządzenie zsynchronizowaną w chmurze zawartość.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki z iOS 11:

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij