Udostępnij
Tweetnij

iOS 11.4 z AirPlay 2 już dziś. Co nowego w tej aktualizacji Apple’a dla iPhone’ów?

iOS 11.4 to najnowsza aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, którą Apple udostępni dziś dla wszystkich. System wprowadza wsparcie dla AirPlay 2 czy ClassKit, ale na tym nie koniec nowości, bo tych jest więcej. Co nowego znajdziemy w wydanej dziś aktualizacji iOS 11.4? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

iOS 11.4 Apple zapowiedziało zaraz po marcowej konferencji, gdy zaprezentowano nowego iPada. Niedługo po tym rozpoczęły się oficjalne beta testy systemu. Już piąte, poglądowe wydanie zwiastowało, że premiera jest blisko, choć potem pojawiła się jeszcze szósta beta. Rzeczywiście, tak też się stało, bo dziś aktualizacja zostanie udostępniona dla wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów. Pewnie w okolicy 19:00 naszego czasu.

iOS 11.4 to przede wszystkim AirPlay 2 i ClassKit

iOS 11.4 wprowadza wsparcie dla technologii AirPlay 2, o której szerzej przeczytacie w tym artykule. Apple już wcześniej przymierzało się do dodania jej obsługi, ale debiut przekładano. Na szczęście, do teraz, bo te funkcje w końcu są i działają. Niestety, w celu wykorzystania ich możliwości potrzebujecie zgodnych urządzeń, jak głośnika HomePod, czy Apple TV 4K lub 4. generacji z zainstalowanym tvOS 11.4. Wtedy na iPhone’ach będziecie mogli wybierać źródła dźwięku. Na widżecie muzyki w centrum sterowania sprzęty te będą miały dodatkowe karty, co widzicie na poniższym przykładzie.

Apple iOS 11.4 beta 1 co nowego AirPlay 2

iOS 11.4 wprowadza także nowe komendy Siri dla AirPlay 2. W ten sposób można włączać muzykę na konkretnych urządzeniach, które znajdują się w sieci. Apple dodało także wsparcie dla frameworku ClassKit. Ten wprowadza nowe opcje dla aplikacji dla sektora edukacji. HomePod uzyska dziś nową aktualizację, która wprowadzi m.in. wsparcie dla trybu stereo. Głośnik wkrótce będzie dostępny w Kanadzie, Niemczech i Francji.

Apple iOS 11.4 beta Siri AirPlay 2

Apple HomePod iOS 11.4 co nowego

iOS 11.4 to także długo wyczekiwane wiadomości w iCloud. Wprowadzenie tej funkcji Apple również długo przekładało. W końcu ją dodano i w ten sposób będziecie mogli synchronizować wiadomości z iMessage z wykorzystaniem chmury. Informacje na temat patchy bezpieczeństwa z iOS 11.4 znajdą się na tej stronie.

iOS 11.3 beta 1 wiadomości w iCloud

Apple udostępni także tvOS 11.4, watchOS 4.3.1 i macOS High Sierra 10.13.5

Apple, poza iOS 11.4, udostępni dziś także aktualizacje innych systemów operacyjnych. To tvOS 11.4, watchOS 4.3.1 i macOS High Sierra 10.13.5, które również będą dostępne do pobrania. Znajdziecie je w dedykowanych mechanizmach do dostarczania aktualizacji. W przypadku iPhone’ów czy iPadów będziecie musieli udać się do sekcji Ustawienia, Ogólne i następnie Uaktualnienia. Aktualizacja: niestety, macOS 10.13.5 na razie jeszcze nie wydano.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać na własnym telefonie

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij