Udostępnij
Tweetnij

10 najlepszych nowych aplikacji i gier – okiem iUsera [styczeń 2016]

Styczeń przyniósł nam zaskakująco wiele ciekawych premier wśród aplikacji i gier na iPada.W tym miesiącu po raz kolejny przygotowaliśmy dla was podsumowanie minionego miesiąca w App Store. Wybraliśmy dziesięć najciekawszych programów i gier na system iOS, które miały premierę w czasie mroźnego stycznia. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich interesujące Was pozycje.

Styczeń przyniósł nam zaskakująco wiele ciekawych premier wśród aplikacji i gier na iPada.W tym miesiącu po raz kolejny przygotowaliśmy dla was podsumowanie minionego miesiąca w App Store. Wybraliśmy dziesięć najciekawszych programów i gier na system iOS, które miały premierę w czasie mroźnego stycznia. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich interesujące Was pozycje.

1. Traffic Rider

IMG_2630

Twórca popularnej 1,5 roku temu gry Traffic Racer postanowił wrócić do App Store z zupełnie nową pozycją, która jednak nadal bazuje na szybkim wyprzedzaniem samochodów oraz omijaniem przeszkód w korkach. Trójwymiarowa grafika w połączeniu z pierwszoosobowym widokiem z motoru wywindowała popularne „trafiki” na dużo wyższy poziom. Sama gra zyskała nie tylko na grywalności, ale i dynamice, co przełożyło się na radość z rozgrywki. Za zarobione na każdym poziomie wirtualne pieniądze możemy kupować nowe motocykle, tuningować je oraz nabywać kolejne elementy garderoby. Wszystko to sprawia, że od Traffic Rider ciężko się oderwać.

appstore

2. Save The Line

IMG_2631

Save The Line to prosta, ale oryginalna gra zręcznościowa. Gracz musi w niej zmieniać położenie poprzecznej belki, tak aby omijać przeszkody pojawiające się zewsząd na planszy. Z każdym kolejnym etapem gra staje się coraz bardziej wymagająca, co będzie sprawdzianem dla naszej zręczności, refleksu oraz spostrzegawczości. Pozycja choć może nie jest ambitna, to zapewnia przyjemną rozgrywkę dającą sporo radości ze stawiania czoła wyzwaniom.

appstore

3. Blocky Football

IMG_2632

Football amerykański zyskuje ostatnimi czasy na popularności w Polsce. Coraz częściej słyszy się o nowopowstałych drużynach amatorskich, a nawet półprofesjonalnych ligach. Wszystkich fanów tego twardego sportu zza Oceanu powinna zainteresować gra Blocky Football. Sterujemy w niej piłkarzem, który musi omijać przeciwników, zdobywać przyłożenia oraz wykonywać rzuty wolne, a wszystko to jest nam podane w 16-bitowej oprawie graficznej, co zapewnia niepowtarzalny klimat.

appstore

4. Grumz

IMG_2633

Grumz to kolejna gra zręcznościowa w dzisiejszym zestawieniu. Sterujemy w niej piłką umieszczoną na pionowej linii, która porusza się w górę i w dół odbijając się od krawędzi ekranu. Ten z kolei przecinają latające sześciany, które gdy dotkną piłki niszczą ją, co skutkuje końcem gry. Nasza rola polega na zatrzymaniu piłki w odpowiednim momencie, tak aby ochronić ją przez niebezpieczeństwem. Cała gra ma minimalistyczną oprawę graficzną połączoną z ambientową ścieżką dźwiękową, co dodatkowo umila rozgrywkę.

appstore

5. Marged!

IMG_2634

Niespełna dwa lata temu na szczytach rankingów w App Store znajdowała się gra Threes! oraz jej kopia, czyli 2048. Okazuje się, że za pomysłem łączenia bloczków na planszy kryje się nadal ogromny potencjał, co postanowili wykorzystać twórcy gry Marged!. Po raz kolejny gracz musi łączyć elementy, ale teraz potrzebuje trzech bloków, aby zastąpić je jednym. To jednak nie jedyna różnica. Bloczki nie pojawiają się ze wszystkich stron. To my sami wybieramy, w którym miejscu je umieścić oraz jak obrócić. Marged! to nie lada wyzwanie dla fanów gier logicznych. Nie jest to jednak wada, gdyż świadczy to o sile tej wciągającej gry.

appstore

6. Jakość powietrza w Polsce

IMG_2635

Temat jakości powietrza w Polsce jest ostatnimi czasy bardzo popularny – głównie za sprawą złej pozycji naszego kraju na tle innych państw Europy. Osoby wrażliwe na zanieczyszczenia – astmatycy, kobiety w ciąży, ludzie starsi oraz dzieci – powinni monitorować stan powietrza, aby unikać wychodzenia z domu w niekorzystnym dla ich stanu zdrowia czasie. To przede wszystkim dla takich użytkowników smartfonów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska przygotował aplikację Jakość Powietrza w Polsce, która pozwala na sprawdzenia podstawowych parametrów związanych z zanieczyszczeniem w wielu miejscach w naszym kraju.

appstore

7. Music Memos

IMG_2636

Nowa aplikacja, jaką wydała firma Apple, szybko zdobyła uznanie muzyków. Program pozwala nam zarejestrować zagrany na gitarze utwór i od razu pokazuje zapis nutowy oraz akordy, jakie wykorzystaliśmy. W ten sam sposób możemy również zarejestrować nagraną już piosenkę, aby szybciej nauczyć się gry ulubionego utworu. Warto wspomnieć, że aplikacja Music Memos została wyposażona w tuner, który pozwoli nam nastroić gitarę za pomocą iPhone’a albo iPada.

appstore

8. Adobe Voice 2

IMG_2637

Druga wersja programu Adobe Voice od Adobe pozwala nam nagrywać notatki głosowe oraz tworzyć rozmaite prezentacje z ich wykorzystaniem. Niech Was nie zmylą skojarzenia ze standardowym dyktafonem – aplikacja cechuje się dużą liczbą funkcji, co czyni z niej ciekawe i użyteczne narzędzie. Nie sposób również nie wspomnieć o oprawie graficznej, która sprawia, że korzystanie z Adobe Voice jest prawdziwą przyjemnością. Program jest dostępny w App Store za darmo, więc warto sprawdzić samemu jego możliwości.

appstore

9. Guides by Lonely Planet

IMG_2638

Lonely Planet to serwis oraz wydawnictwo, które słynie z wyjątkowo ciekawych oraz bogatych w informacje poradników turystycznych. Już teraz wiele z nich można znaleźć za darmo w nowej aplikacji. Planowanie podróży do Berlina, Barcelony czy Londynu jeszcze nigdy nie było tak przyjemne i okraszone tak świetnymi zdjęciami oraz poradami.

appstore

10. MSQRD

IMG_2640

MSQRD to zabawna aplikacja, która w czasie rzeczywistym potrafi zmodyfikować naszą twarz. Za pomocą różnych filtrów możemy zmienić kształt naszej głowy, umalować na Dartha Maula z Gwiezdnych Wojen czy też Gene’a Simmonsa z zespołu KISS. W programie możemy nagrać film, zrobić zdjęcie i szybko udostępnić znajomym za pośrednictwem wiadomości czy też serwisów społecznościowych.

appstore

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij