Udostępnij
Tweetnij

10 najlepszych nowych aplikacji i gier – okiem iUsera [kwiecień 2014]

Premiera zegarka Apple Watch wywarła duży wpływ na rynek aplikacji w App Store. Wielu deweloperów skupiło się ostatnimi czasy na aktualizowaniu swoich programów, aby mogły być one wykorzystane przez użytkowników urządzenia naręcznego firmy z Cupertino. Nie oznacza to jednak, że kwiecień nie przyniósł nam innych nowości, czego najlepszym dowodem jest poniższa lista najciekawszych gier i aplikacji minionego miesiąca.

Premiera zegarka Apple Watch wywarła duży wpływ na rynek aplikacji w App Store. Wielu deweloperów skupiło się ostatnimi czasy na aktualizowaniu swoich programów, aby mogły być one wykorzystane przez użytkowników urządzenia naręcznego firmy z Cupertino. Nie oznacza to jednak, że kwiecień nie przyniósł nam innych nowości, czego najlepszym dowodem jest poniższa lista najciekawszych gier i aplikacji minionego miesiąca.

1. Mortal Kombat X
IMG_0788

Legendarna bijatyka powróciła w tym roku nie tylko na konsole oraz komputery PC, ale zawitała również na platformy mobilne – oczywiście w ograniczonej wersji. Mortal Kombat X oferuje graczom doskonałą rozgrywkę dzięki prostemu systemowi sterowania, bardzo dobrej grafice oraz uwielbianym przez fanów serii finałom pojedynków – fatality. Gra została pozbawiona jakiejkolwiek fabuły, a naszym zadaniem pozostało jedynie pokonywanie kolejnych przeciwników oraz rozwijanie postaci. Do każdego pojedynku wybieramy trzech wojowników, w tym tak znanych, jak Sub Zero oraz Scorpio. W czasie walki możemy przełączać się między postaciami oraz wykonywać akcje specjalne, które w widowiskowy sposób niszczą zdrowie przeciwnika.

appstore

2. Snapseed 2.0
IMG_0792

Po przejęciu tego popularnego programu do obróbki zdjęć przez Google, wielu użytkowników spodziewało się, że aplikacja szybko zniknie z App Store. Zespół odpowiedzialny za Snapseed przeniósł funkcje swojej usługi do systemu Android, a wersja na komputery Mac została wycofana ze sprzedaży. Ku zaskoczeniu program został jednak zaktualizowany, a co za tym idzie, wzbogacony w funkcje i ubrany w nową szatę graficzną. Jeżeli szukacie ciekawego i darmowego uzupełnienia VSCO Cam, to Snapseed jest jednym z najlepszych wyborów.

appstore

3. Halo: Spartan Assault
IMG_0789

Dwa lata temu twórcy Halo zaprezentowali graczom kolejną odsłonę serii – Spartan Assault. Nie została ona ze zbyt dużym entuzjazmem przyjęta przez graczy, którzy krytykowali zbytnie uproszczenie rozgrywki oraz niezbyt wyszukaną oprawę graficzną. Producenci wyszli prawdopodobnie z założenia, że wady te nie będą miały większego znaczenia w przypadku wersji mobilnej. Nie mylili się. Halo SA to świetna strzelanina, w której przy widoku izomerycznym kontrolujemy naszych żołnierzy i eliminujemy kolejne rzesze przeciwników. Fani serii mają świetną okazję na wypróbowanie średnio ocenianej gry na innej platformie. Powinno im to umilić oczekiwanie na premierę piątej części serii, która zbliża się wielkimi krokami.

appstore

4. Instapics
IMG_0779

Popularny serwis Instagram nigdy nie dostosował swojej aplikacji do ekranów iPadów. Była to okazja dla deweloperów, którzy jednak przez długi czas nie zaoferowali ciekawego rozwiązania. Na szczęście nowa odsłona Instapics zmienia ten stan rzeczy i oferuje użytkownikom częściowy dostęp do funkcji Instagram, w bardzo przyjaznym interfejsie. Jedyne ograniczenie jest związane z dodawaniem zdjęć, któremu nie towarzyszą wszystkie zalety wersji na smartfony. Nie zmienia to jednak faktu, że wygodne przeglądanie fotografii naszych znajomych na dużym ekranie, to coś na co od dawna czekaliśmy.

appstore

5. EA Sports: UFC
IMG_0795

Walki MMA ostatnimi czasy zyskują na popularności, co oczywiście przekłada się na rozmaite nowości skoncentrowane wokół tej dyscypliny sportu. Jedną z nich jest najnowsza produkcja studia EA Sports – UFC. W grze tworzymy swoją postać oraz wchodzimy na ring, aby stawić czoła kolejnym przeciwnikom. Rozwijamy naszego bohatera, uczymy się nowych ciosów, a na końcu sięgamy po upragniony pas organizacji UFC. Warto zaznaczyć, że produkcja jest bardzo podobna do popularnej gry bokserskiej Fight Night. Jej miłośnicy z pewnością polubią i EA Sports: UFC.

appstore

6. Adobe Slate
IMG_0793

Premiera Lightroom 6 to nie jedyna nowość od Adobe w tym miesiącu. W App Store pojawiła się bowiem nowa aplikacja – Slate – która pozwala użytkownikom na tworzenie krótkich prezentacji, kolaży oraz magazynów. Amerykańscy producenci programu zadbali o to, aby dostępne fonty, szablony i układy grafik były jak najbardziej estetyczne i przyjemne dla oka. Dzięki temu każdy projekt użytkownika cechuje się oryginalnością i ciekawą oprawą. Warto dodać, że do korzystania z programu konieczne jest posiadanie konta Adobe. Po zalogowaniu się, będziemy mogli pobrać zdjęcia z Creative Cloud, co sprawi, że praca ze Slate będzie bardzo wygodna.

appstore

7. Frontline Commando: WW2 Shooter
IMG_0790

Tematyka drugiej wojny światowej jest ciągle żywo obecna wśród gier. Kolejnym wyrazem tego stanu rzeczy jest nowa produkcja z serii Frontline Commando – WW2 Shooter. Wcielamy się w niej w żołnierza aliantów, który wychylając się z ukrycia oddaje strzały w niezliczone grupy nazistów. Z czasem rozwijamy naszego wojaka oraz jego arsenał sprawiając, że wybrana przez nas postać staje się prawdziwą maszyną do zabijania. Jeżeli chcecie odstresować się przenosząc się z karabinem na tereny ogarniętej wojną Europy, to nowa odsłona Frontline Commando jest idealną grą do realizacji tego celu.

appstore

8. Sneakers: The Complete App
sneakers-the-complete-app-trecool-02-700x525

Prawdopodobnie żaden rodzaj butów nie ma tylu wielbicieli i kolekcjonerów, co sneakersy. Na przeciw miłośnikom tego typu obuwia wychodzą nie tylko ich producenci, ale również deweloperzy aplikacji. Sneakers: The Complete App to świetny program, z którego można dowiedzieć się o historii, właściwościach oraz charakterystyce danego modelu buta. Całość została zrealizowana w wyjątkowo przyjemny dla oka minimalistyczny sposób, dzięki czemu oglądanie ulubionego rodzaju obuwia stanie się prawdziwą przyjemnością dla wielbicieli sneakersów.

appstore

9. Titanic Parking Simulator Game
IMG_0774

Katastrofa Titanica miała miejsce ponad sto lat temu, jednak temat legendarnego statku jest nadal obecny i to nie tylko w kinematografii. W App Store pojawiła się ostatnio wyjątkowo ciekawa produkcja – Titanic Parking Simulator. Zasiadamy w niej za sterami ogromnego liniowca i staramy się bezpiecznie zawinąć do portu unikając zderzenia z górą lodową. Każda kolejna misja wymaga od nas większego skupienia i starannego manewrowania nie tylko sterem, ale i napędem statku. Jeżeli wykażemy się odpowiednimi umiejętnościami, to unikniemy zdarzenia, które miało miejsce w 1911 r. i unikniemy katastrofy na Atlantyku.

appstore

10.The Pointless Book 2
IMG_0794

W księgarniach pojawiła się druga już część „Książki bez sensu”, której premierze towarzyszy debiut dedykowanej dla niej aplikacji w App Store. Sama książką jest bardzo interesującym projektem popularnego twórcy wideo – Alfiego Deyesa. Znajdziemy w niej rozmaite wyzwania, poradniki i mniej lub bardziej przydatne (ze wskazaniem na to pierwsze) zabawy. W czasie lektury możemy sięgać również po aplikację, która umożliwi realizację niektórych celów oraz rozszerzy zakres treści zawartej w „Książce bez sensu”. Choć sam projekt wydaje się być oderwany od rzeczywistości, to ogromny sukces poprzedniego wydania świadczy o tym, że uznanie czytelników można zdobyć nie tylko opartą na zasadach logiki beletrystyką.

appstore

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij