Udostępnij
Tweetnij

iOS 14.4 i iPadOS 14.4 to także ważne poprawki bezpieczeństwa

iOS 14.4 i iPadOS 14.4 to aktualizacje, które dodają nowości. Apple umieściło tu też ważne poprawki bezpieczeństwa. Dlatego instalacja iOS 14.4 jest ważna.

iOS 14.4 i iPadOS 14.4 Apple udostępniło wczoraj wieczorem. Wraz z watchOS 7.3 i innymi uaktualnieniami. Zabrakło tylko finalnej wersji macOS 11.2. Aktualizacja jest ważna dla użytkowników iPhone’ów i iPadów, bo wprowadza istotne poprawki bezpieczeństwa. Niektóre z tych luk są już aktywnie wykorzystywane przez hakerów.

Apple w iOS 14.4 i iPadOS 14.4 rozwiązało trzy poważne błędy. Opisano je w biuletynach CVE-2021-1782 i CVE-2021-1780 oraz CVE-2021-1781. Dwa ostatnie dotyczą podatności w WebKit. Atakujący ma możliwość zdalnego wykonania kodu na urządzeniu ofiary. Pierwszy bug dotyczy kernela. Tutaj złośliwa aplikacja może być w stanie podnieść uprawnienia.

aktualizacja iOS 14.4 RC iPadOS 14.4 RC co nowego nowości Apple iPhone opinie czy warto instalować poprawki bezpieczeństwa

iOS 14.4 i iPadOS 14.4 już dostępne

Aktualizacje iOS 14.4 oraz iPadOS 14.4 są już dostępne i nie warto zwlekać z ich instalacją. Nowe wersje oprogramowania pobierzecie na iPhone’ach i iPadach udając się do sekcji Ustawienia, Ogólne i Uaktualnienia. Oczywiście będzie to możliwe po nawiązaniu połączenia z siecią bezprzewodową Wi-Fi. Instalacja wymaga ponownego uruchomienia urządzeń.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki do aplikacji Spotify

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij