Udostępnij
Tweetnij

Apple udostępni dziś finalne wersje iOS 14.4 i iPadOS 14.4

iOS 14.4 RC i iPadOS 14.4 RC to nowe aktualizacje. Jeśli zastanawiacie się, co nowego tu znajdziemy, to nowości są. Oto zmiany w iOS 14.4 i iPadOS 14.4.

Aktualizacja: iOS 14.4 w zeszłym tygodniu zostało udostępnione w wersji RC. Dziś aktualizacja zostanie oddana dla wszystkich użytkowników iPhone’ów i nastąpi to wraz z wydaniem watchOS 7.3. Domyślamy się, że oprogramowanie pojawi się w okolicy godziny 19:00 naszego czasu. Na macOS Big Sur 11.2 prawdopodobnie poczekamy dłużej. Poniżej treść oryginalnego artykułu.

iOS 14.4 RC i iPadOS 14.4 RC to w zasadzie finalne aktualizacje nowego oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, które wcześniej były dostępne w wersji beta. Znajdziemy tu różne nowości i wśród nich jest rozpoznawanie mniejszych kodów QR czy udoskonalenia obejmujące Bluetooth. Zobaczmy więc, co nowego Apple tu umieściło.

aktualizacja iOS 14.4 RC iPadOS 14.4 RC co nowego nowości Apple iPhone opinie czy warto instalować

iOS 14.4 RC i  iPadOS 14.4 RC – co nowego / wykaz nowości i zmiany

iOS 14.4 zawiera następujące ulepszenia dla Twojego iPhone’a:

  • Mniejsze kody QR mogą być rozpoznawane przez aparat
  • Możliwość sklasyfikowania typu urządzenia Bluetooth w Ustawieniach w celu poprawnej identyfikacji słuchawek dla powiadomień dźwiękowych
  • Powiadomienia, gdy nie można zweryfikować aparatu w telefonie iPhone jako nowy, oryginalny aparat Apple w telefonie iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max

W tej wersji rozwiązano również następujące problemy:

  • Artefakty obrazu mogą pojawiać się na zdjęciach HDR wykonanych telefonem iPhone 12 Pro
  • Widżet fitness może nie wyświetlać zaktualizowanych danych aktywności
  • Wpisywanie może być opóźnione, a sugestie słów mogą nie pojawiać się na klawiaturze
  • Klawiatura może nie pojawić się we właściwym języku w Wiadomościach
  • Historie dźwiękowe z aplikacji Wiadomości w CarPlay mogą nie zostać wznowione po wstrzymaniu odtwarzania wskazówek głosowych lub Siri
  • Włączenie funkcji Sterowanie przełącznikami w ułatwieniach dostępu może uniemożliwić odbieranie połączeń telefonicznych z ekranu blokady

Aby uzyskać informacje na temat zawartości związanej z zabezpieczeniami w aktualizacjach oprogramowania Apple, odwiedź tę witrynę internetową.

Aktualizacja iOS 14.4 RC i iPadOS 14.4 RC na razie nie dla wszystkich

iOS 14.4 RC i iPadOS 14.4 RC na razie dostępne jest dla deweloperów aplikacji i testerów. Wkrótce ta aktualizacja powinna być dostępna publicznie. Apple pewnie udostępni ją dla wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów w ciągu kilku najbliższych dni. Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Przeczytaj także: 8 wskazówek dla komunikatora Messenger

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij