Udostępnij
Tweetnij

Telefon Google 7.0 z ulepszoną opcją odbierania połączeń

Telefon Google 7.0 wprowadza kilka ciekawych nowości. Zmieniła się przede wszystkim ikona aplikacji. Wprowadzono także zmiany w odbieraniu połączeń. Teraz nie są odpowiedzialne za to dwa przyciski. Użytkownik musi przeciągnąć palcem w górę, by odebrać i w dół – by odrzucić połączenie. Pojawiła się też opcja oznaczenia telefonu jako spamu.

Aplikacja Telefon Google dostępna na Androidzie 7.1 w wersji dla telefonów Pixel oraz Nexus (na becie systemu) doczekała się kolejnej aktualizacji. Wersja 7.0 nie wnosi wiele, choć można zauważyć kilka mniejszych nowości. Na liście można znaleźć przede wszystkim opcję zaraportowania połączenia jako spamu oraz jego zablokowania.

telefon 7.0

Włączenie tej opcji jest bardzo proste, wystarczy przytrzymać palcem na numerze, a pojawią się tam trzy opcje – kopiowania danego numeru, edytowania go przed kolejnym wykonaniem połączenia, a także zablokowanie i zgłoszenie numeru jako spamu.

Telefon Google 7.0 to także nowy ekran odbierania połączeń

Pojawiła się także nowa, ulepszona ikona do aplikacji. Inaczej się także korzysta z odbierania połączeń. Związane jest to z kolejną wprowadzoną do Telefon Google 7.0 funkcji. Teraz pociągnięcie ikony do góry spowoduje, że odpowiemy na połączenie, pociągnięcie w prawo będzie oznaczało, że połączenie będzie wymagało odpowiedzi w późniejszym czasie, a w dół oznacza odrzucenie połączenia.

Okazuje się także, że w niektórych aplikacjach wymagających dostępności można jednak włączyć ponownie funkcję telefonu pozwalającą na uzyskanie dwuprzyciskowego odbierania połączenia, jak to było w przypadku wersji 6.0. Dotyczy to między innymi takich aplikacji jak TalkBach, Swich Acces i tym podobnych.

Aktualizacja powinna być już widoczna, jeśli korzystacie z aplikacji Telefon na smartfonach Nexus czy Pixel. Jeśli jednak jej jeszcze nie widzicie, możecie skorzystać z pliku Telefon Google 7.0 APK. Znajdziecie go pod tym adresem.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij