Udostępnij
Tweetnij

Firefox 72.0 wprowadzi obraz w obrazie dla macOS i Linuksa

Firefox 72.0 to następna wersja popularnej przeglądarki, która jest już dostępna w kanale beta. Ta edycja wprowadza opcję obraz w obrazie, czyli Picture in Picture dla systemów Linux i macOS. W poprzedni wydaniu taka opcja została dodana tylko dla Windows. Firefox 72.0 w finalnej wersji będziecie dostępny za kilka tygodni.

Firefox 72.0 trafia do kanału beta. Nastąpiło to po tym, jak lisek z poprzednim numerem został udostępniony w finalnej postaci. Tam pojawił się tryb obraz w obrazie. Jednak opcja Picture in Picture została udostępniona tylko użytkownikom Windows. Co więc z systemami Linux oraz macOS? Mozilla pamięta także o osobach, które użytkują komputery z mniej popularnym oprogramowaniem.

Wsparcie dla funkcji obraz w obrazie dla systemów Linux i macOS wprowadza Firefox 72.0 beta, który przez najbliższe tygodnie będzie dostępny w postaci poglądowych wydań. Działa to tak, że możecie uruchomić sobie wideo w małym okienku, które będzie widoczne ponad innymi. W ten sposób można dalej korzystać z przeglądarki i oglądać film. Stosowna opcja pojawia się przy prawej krawędzi okna odtwarzacza wideo.

Mozilla Firefox 72.0 obraz w obrazie PIP Picture in Picture macOS Linux

Firefox 72.0 z funkcją obraz w obrazie dla systemów Linux i macOS już wkrótce

Finalna wersja Firefoksa 72.0 zostanie udostępniona już w przyszłym miesiącu. Mozilla zwolni to wydanie w stabilnym kanale w styczniu i na nową funkcję w Linuksie oraz macOS nie trzeba będzie długo czekać. Jeśli chcecie korzystać z obrazu w obrazie już teraz, to musicie zainstalować wersję betę.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z listopada

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij