Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome zablokuje reklamy, które zużywają dużo zasobów

Google Chrome otrzyma udoskonalony adblocker, który ma skutecznie blokować reklam zużywające zbyt wiele zasobów. Plany firmy ujawnia jeden z commitów Chromium. Nowa funkcja sprawi, że Chrome zablokuje automatycznie reklamy za mocno obciążające procesor i internet. Nie wiadomo, kiedy Google sfinalizuje nad tym prace.

Google Chrome już jakiś czas temu zaczął blokować wybrane reklamy. Gigant z Mountain View pracuje nad tym, aby wbudowany w przeglądarkę internetową adblocker był jeszcze lepszy. Plany firmy ujawnia nam jeden z commitów dostrzeżony na stronie Chromium. Wkrótce aplikacja zablokuje te elementy sponsorowane, które zużywają zbyt wiele zasobów.

Google nazywa te elementy jako ciężkie reklamy. Nowa funkcja Chrome’a zadziała i zablokuje elementy, które zużywają więcej niż 1% przepustowości łącza, 1% procesora przez minutę oraz 1% CPU w ogóle. Wtedy pojawi się komunikat widoczny poniżej. Reklama zostanie zablokowana i zostanie wyświetlone wyjaśnienie. Kliknięcie na przycisk szczegółów sprawi, że pojawi się więcej informacji o tym, co właśnie się stało.

Google Chrome reklamy blokowanie reklam adblocker heavy ads zablokuje Google Chrome reklamy blokowanie reklam adblocker heavy ads zablokuje

Więcej szczegółów na razie nie jest znanych. Pojawienie się commitu sugeruje, że Google Chrome takiej funkcji na dniach nie otrzyma. Trochę sobie na nią poczekamy. Najpierw udoskonalony adblocker pojawi się w poglądowych wydaniach przeglądarki z kanałów Dev i Canary. Dopiero z czasem funkcja zostanie skierowana do stabilnego wydania, co warto mieć na uwadze.

Przeczytaj także: Xiaomi Mi Band 4 dostępny w naszym sklepie

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij