Udostępnij
Tweetnij

Klawiatura Google Gboard beta dostaje ikonki oparte na Material Theme

Klawiatura Google Gboard cały czas się zmienia. Teraz, wraz z aktualizacją bety z numerkiem 8.22, wprowadzane są nowe ikonki oparte na Material Theme. Pojawiają się one w sekcji Ustawienia. To nie jedyna zmiana, bo przy okazji pojawia się także jasne tło, które wcześniej było szare. Nie wszyscy użytkownicy Google Gboard widzą te zmiany.

Klawiatura Google Gboard 8.22 beta została udostępniona kilka dni temu. W tej wersji aplikacji pojawiają się w sekcji ustawienia zmiany inspirowane językiem projektowania Material Theme. Są to nowe ikonki, których wcześniej tam nie było. Zdecydowano się także na zmianę tła na jasne. Wcześniej było ono szare.

Zmiany wprowadzone w sekcji ustawienia klawiatury Google Gboard 8.22 beta widzicie na poniższym zrzucie ekranowym po prawej stronie. Po lewej (dla porównania) starszy widok. Warto jednak dodać, że modyfikacje nie są widoczne u wszystkich użytkowników tej aplikacji na smartfonach z systemem Android. Część osób ich nie widzi. Jest więc bardzo możliwe, że obecnie jest to jakiś program pilotażowy, a nie nowość wprowadzona na stałe u wszystkich testerów.

Klawiatura Google Gboard 8.22 beta ikonki Material Theme

Klawiatura Google Gboard 8.22 na razie w wersji beta

Klawiatura Google Gboard 8.22 jest na razie poglądowym wydaniem tej aplikacji. Ostatnią stabilną wersją jest wariant z numerkiem 8.17. Jednak w niedługim czasie wersja beta stanie się stabilną edycją i wtedy zostanie udostępniona dla wszystkich. Nie wiadomo jednak, czy to będzie równoznaczne z wprowadzeniem Material Theme do sekcji ustawień u wszystkich użytkowników.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z marca

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij