Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play wkrótce z dwoma nowościami. Co przygotowuje Google?

Sklep Play co jakiś czas przechodzi mniejsze lub większe modyfikacje. W drodze są kolejne, o których raportuje XDA-Developers. Dowiadujemy się, że w drodze są dwie nowości, które Google już testuje. Sklep Play dostanie dwie nowe sekcje o nazwach Nowe i Premium. Pojawią się także nowe powiadomienia związane z promocjami.

Sklep Play doczeka się niedługo nowych funkcji, które Google już testuje. Nowości będą dwie i pierwszą są nowe powiadomienia o promocjach. Drugą będą nowe sekcje. To Nowe i Premium. Obecnie prowadzone są testy i są one uniezależnione od siebie. Co to dokładnie oznacza?

Dostęp do tych nowości mają wybrani użytkownicy. Są one niezależne, a więc obie nie pojawiają się u tych samych osób. Po prostu, jedni widzą nowe sekcje, a u innych Sklep Play daje dostęp do nowych powiadomień. Google włącza to po stronie swoich serwerów, a to oznacza, że odbywa się to niezależnie od aktualnej wersji aplikacji.

Sklep Play wkrótce zaoferuje nowe powiadomienia, które będą informować o nowych promocjach. Poniżej widać ekran powitalny dla tej funkcji. Jednak jej działanie na razie pozostaje tajemnicą. Druga nowość to dwie sekcje – Nowe i Premium. Pierwsza wyświetli nowe aplikacje i gry, a druga wyróżnione płatne zasoby.

Sklep Google Play nowości nowe funkcje aplikacje Android Sklep Google Play nowości nowe funkcje aplikacje Android

Sklep Play z nowościami w fazie testów, ale Google niedługo wprowadzi je u wszystkich

Google prowadzi program pilotażowy wymienionych nowości. Na razie nie wiadomo, kiedy Sklep Play dostanie te dwie nowe funkcje na stałe. Pewnie w niedługim czasie, ale na konkrety trzeba będzie poczekać. Jeśli jesteście wśród szczęśliwców, którzy mają dostęp, to dajcie znać w komentarzu.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij