Udostępnij
Tweetnij

Google z dolnym paskiem w stylu Material Theme

Google otrzymuje wciąż wiele uaktualnień. Już od dawna możemy tam zobaczyć wiele ciekawych opcji stworzonych prosto pod Material Theme. Teraz jednak nadeszły kolejne zmiany. Skupiają się one na opcjach takich jak zakładka Więcej. Są przemodelowane tak, aby uprościć dostęp do pewnych treści użytkownikowi.

Google już zmieniło w większości swój wygląd na taki inspirowany Material Theme. W tym tygodniu reorganizacja znacznie rozszerza zakres zmian. Ustawienia i zakładka Więcej zostały całkowicie zmienione, a menu i opcje zmodyfikowane, aby ułatwić dostęp.

Google aplikacja 1

Dolny pasek aplikacji zawiera teraz pogrubiony tekst i ikony, które są zgodne z najnowszym językiem projektowania. Użycie ikony nowego profilu w prawym górnym rogu okna odkrywania pozwala użytkownikom na szybkie przełączenie konta. Wprowadzono istotne zmiany w zakładce Więcej. Chodzi tutaj przede wszystkim o wygląd inspirowany Material Theme. Oprócz nowych ikon pojawia się nowa czcionka – Google Sans. Logo jest wyśrodkowane powyżej.

Aplikacja Google ze zmianami, ale nie dla wszystkich

Karta ostatnio wyświetlanych treści nadal jest dostępna jako karta na dolnym pasku. Została zastąpione skrótem naszych aktywności. Poniżej natomiast znajduje się skrót naszych danych w wyszukiwarce. Pojawiają się też zmiany w sekcji ustawień. Wszystkie menu zostały tu scalone. Sekcja ogólnych zawiera większość ustawień związanych z odkrywaniem, oszczędzaniem danych, czy osobistym wyszukiwaniem.

google aplikacja 2

Google dopiero otrzymuje wspomniane zmiany w ramach testów. Co ciekawe, wspomniane modyfikacje nie są jeszcze dostępne dla korzystających z aplikacji w wersji beta 9.5. Jeżeli chcielibyście z nich już skorzystać, wystarczy uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Niedługo powinny być dostępne dla większej liczby użytkowników.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z grudnia

źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij