Udostępnij
Tweetnij

YouTube z problemem związanym z rekomendacjami

YouTube od jakiegoś czasu daje użytkownikom wiele dziwnych rekomendacji. W serwisie Reddit pojawił się wątek, w którym użytkownicy narzekają na dziwne sugestie materiałów w swoich kanałach. Serwis już potwierdził oficjalnie, że zna już problem i postanowił szybko go załatać. Powiedział, że problem powinien być już naprawiony.

YouTube ma kolejny, spory problem. Być może ostatnio zauważyłeś nieistotne sugestie na swojej stronie głównej aplikacji. Jeżeli tak było, to nie dziw się, jest to po prostu nowy błąd. Użytkownicy już go zauważyli i pojawił się obszerny wątek dotyczący tego tematu w serwisie Reddit.

Jeden z użytkowników skarżył się, że otrzymał jakąś zawartość odnoszącą się do gier, która nie jest zgodna z ich ulubionymi produkcjami. Inny twierdził, że widział rekomendacje klipów związanych z fitnessem w oparciu o film o zabijaniu w Runescape. YouTube już jednak wie o wszystkim. Przedstawiciel firmy potwierdził, że faktycznie jest problem i odpowiedział na wątek, twierdząc, że został już naprawiony.

– Potwierdzam, że YouTube wie o tym wątku i go analizuje. Zauważyliśmy, że coś dziwnego wydarzyło się na stronie i będę dawał znać, kiedy dowiem się czegoś więcej na ten temat.

YouTube ma nie pierwszy raz taki problem

Po jakimś czasie pojawiła się aktualizacja. Można w niej przeczytać, że YouTube identyfikował przyczynę problemu i został on naprawiony. Jeżeli ktokolwiek znów ma dziwne rekomendacje, wtedy przedstawiciel działu zaleca, by udać się z tym bezpośrednio do obsługi. Postarają się załatać wszystko jak najszybciej.

To nie pierwszy raz, kiedy YouTube nie po raz pierwszy irytuje użytkowników za sposób, w jaki pokazuje im rekomendacje. W minionym roku doszło do podobnej sytuacji, kiedy użytkownicy otrzymywali podobne, dziwne sugestie. Firma zablokowała się na naprawie tego problemu i przez wiele miesięcy wciąż się pojawiał. Teraz ponownie.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

Źródło: The Verge

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij