Udostępnij
Tweetnij

Apple i Samsung nawiązują współpracę. iTunes trafi do Smart TV Koreańczyków (CES 2019)

Samsung ogłosił, że jego wybrane telewizory Smart TV dostaną aplikacje iTunes od Apple. Gigant z Cupertino ponadto uaktualnił własne strony poświęcone AirPlay 2 i tam znajdziemy dodatkowe informacje o rozszerzeniu wsparcia usługi. Samsung nowe telewizory będzie prezentować w Las Vegas. Tam rozpoczynają się targi CES 2019.

Apple i Samsung nawiązali współpracę, która sprawi, że telewizory Smart TV koreańskiego giganta dostaną aplikację iTunes. Ogłoszenie nastąpiło tuż przed targami CES 2019 w Las Vegas, które odbędą się w dniach 8-12 stycznia. Gigant z Cupertino uaktualnił również własną stronę poświęconą technologii AirPlay 2. Ta również zagości w telewizorach.

Samsung wyjaśnia, że aplikacja iTunes trafi na wybrane jego telewizory z 2019 i zeszłego roku. Dla dotychczasowych modeli zostanie dodana poprzez aktualizację oprogramowania Smart TV. W ten sposób użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do bazy filmów i seriali, którą ma Apple. Aplikacja zostanie udostępniona na terenie ponad stu państw.

AirPlay 2 iTunes Apple Siri Samsung Smart TV telewizory CES 2019

Apple rozszerza dostępność iTunes i AirPlay 2 nie tylko o telewizory Smart TV marki Samsung

Apple twierdzi, że iTunes i technologia AirPlay 2 trafią nie tylko na telewizory Smart TV firmy Samsung. Plany są bardziej dalekosiężne i wiemy, że wsparcie ma pojawić się także na urządzeniach innych producentów. Na razie jeszcze ich nie wymieniono, ale zapewne dodatkowe szczegóły poznamy w trakcie targów CES 2019. Kolejni producenci zapewne ogłoszą własne plany w bardzo niedługim czasie.

Ruch Apple nie dziwi. Gigant z Cupertino nigdy nie zdecydował się na wprowadzenie na rynek własnego telewizora. Dlatego współpraca z takimi firmami, jak Samsung, z pewnością ma sens. iTunes ma zacząć trafiać na Smart TV wiosną tego roku.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij