Udostępnij
Tweetnij

Apple wyróżnia aplikacje z opcjami dla Skróty dla Siri z iOS 12

Apple ma ciekawego asystenta głosowego. Siri nie jest jednak doskonała, dlatego firma z Cupertino wciąż stara się ją usprawniać. Wraz z nadejściem iOS 12 w aplikacji pojawiła się nowa funkcja – Skróty. Pozwalają one na znacznie łatwiejszy dostęp do niektórych funkcjonalności niektórych aplikacji, zarówno tych od kalifornijskiej firmy, jak i zewnętrznych.

Apple w iOS 12 wprowadziło nową aplikację o nazwie Skróty (dla Siri). Umożliwia ona użytkownikom tworzenie wielostopniowych automatyzacji za pomocą aplikacji zarówno od Apple, jak i zewnętrznych. Od czasu premiery iOS 12 deweloperzy stale dodają do swoich aplikacji obsługę Skrótów Siri. Dziś firma z Cupertino wyróżniła kilka z nich.

Apple postanowiło wyróżnić między innymi Tile. Twórcy aplikacji dodali do niej skrót umożliwiający odnalezienie przedmiotu przymocowanego do urządzenia. Dzięki takiemu skrótowi możemy szybko odszukać między innymi klucze. Aplikacje takie jak CARROT i Dark Sky oferują za to szczegółowe informacje o pogodzie. Skróty pozwalają na odczytanie chociażby raportu o deszczach. Citymapper pozwala natomiast uzyskać informacje o dojazdach do wybranych miejsc.

Apple iOS 12 skróty dla Siri Shortcuts iPhone

Apple ułatwi nam obsługę Siri poprzez Skróty w iOS 12

Evernote pozwala pozwala przy tym na wykorzystanie Skrótów w Siri w celu udostępniania czy tworzenia notatek dźwiękowych i takich z aparatu. Day One natomiast udostępnia Skróty do tworzenia zapisów w dzienniku i nagrywania dźwięku. Aplikacja Fantastical pozwala zaplanować wydarzenia. Trello, Things i Omnifocus usprawniają przy tym różnego rodzaju projekty.

Firma wyróżniła również Waterminder do śledzenia poboru wody oraz Lose It! za śledzenie tego, co jesz. MyTherapy jest użyteczne do monitorowania codziennych leków, a Headspace pozwala poprzez Skróty na monitorowanie medytacji. Dostęp do wszystkich tych funkcji jest możliwy właśnie dzięki Skrótom dla asystenta w ramach aktualizacji do iOS 12.

Zobacz także: AirPods – triki. Sztuczki, które warto znać

Źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij