Udostępnij
Tweetnij

YouTube na Androida z nowymi zmianami w odtwarzaniu wideo

YouTube na Androida wciąż przechodzi zmiany. Teraz aplikacja doczekała się ponownie modyfikacji w interfejsie użytkownika. Do tej pory na dole ekranu pojawiał się film, dzięki któremu oglądaliśmy dalej wideo. Teraz uległ on zmianie. Pojawia się tam za to nowy pasek, który zapożyczony jest z innej wersji aplikacji.

YouTube wciąż przechodzi nowe modyfikacje. Obecnie serwis w wersji na Androida doczekał się nowego, zminimalizowanego widoku filmów. Będzie on podobny do tego, który pojawia się w aplikacji w wersji na smartfony z systemem iOS.

YouTube otrzymał mini odtwarzacz wideo już dawno temu, ale jego konstrukcja różniła się w zależności od platformy. W systemie Android był to prosty obraz w obrazie, który został przeskalowany do prawego dolnego rogu aplikacji. Zmienia się teraz, aby bardziej przypominać projekt, który był dostępny w aplikacji na iOS.

Nowy mini odtwarzacz wideo jest dostępny dla większości użytkowników. Teraz zamiast odtwarzać wideo w trybie PiP, ma dostępny po prostu pasek u dołu aplikacji, w którym znajduje się podgląd. Pojawia się w nim tytuł, kanał i przycisk odtwarzania lub pauzy. Dostępny jest również bardziej intuicyjny przycisk do zatrzymania odtwarzania.

youtube android odtwarzanie wideo

Zmiany w YouTube na Androida wciąż po stronie serwera, ale jest sposób na to, by je uruchomić

Nowy projekt wyświetla znacznie mniejszy obraz, ale za to daje większą kontrolę. Aktualizacja jest już dostępny w aplikacji na Androida od dłuższego czasu, ale dopiero od niedawna Google zaczęło udostępniać ją na szeroką skalę. Mimo że wciąż jest to zmiana po stronie serwera, niektórzy użytkownicy zauważają, że uaktualnienie najnowszej wersji YouTube i wymuszenie zamknięcia aplikacji powoduje, iż zmiana zostanie automatycznie wprowadzona.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – kwiecień 2018

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij