Udostępnij
Tweetnij

Google wprowadza nową funkcję dla użytkowników G Suite

Google wprowadza nową funkcję dla użytkowników korzystających z usługi G Suite. Zmiany mają zostać wprowadzone 7 maja. Od wtedy firma będzie wyświetlać nowy ekran początkowy na accounts.google.com. Będzie to potrzebne, by potwierdzić tożsamość użytkowników, jeśli ci korzystają z SAML do logowania we wspomnianych usługach.

Google wprowadza nową funkcjonalność dla użytkowników biznesowych G Suite. Jeśli Twoja organizacja używa SAML do logowania się w usługach G Suite, Google będzie teraz wyświetlać dodatkowe kroki w tym procesie. Począwszy od 7 maja firma będzie wyświetlać nowy ekran na accounts.google.com, aby potwierdzić tożsamość użytkowników.

Google wprowadza nowe zmiany, by zapewnić większe bezpieczeństwo i zapobiegać nieświadomemu logowaniu się użytkownika na konto utworzone i kontrolowane przez osobę atakującą. Ten ekran będzie wyświetlany tylko raz na danym urządzeniu. Firma mówi także, że pracuje nad sposobami, aby uczynić tę funkcję jeszcze bardziej użyteczną w przyszłości. Oznacza to, że z czasem użytkownicy będą widywać ten ekran rzadziej.

Google coraz mocniej naciska na bezpieczeństwo

Nowość jest zgodna z częścią większego projektu, który ma na celu zapewnienie spójności tożsamość w usługach internetowych i przeglądarki Chrome. Firma z Mountain View daje także możliwość wyłączenia tej funkcji. Możesz użyć nagłówka HTTP X-GoogApps-AllowedDomains, aby zidentyfikować konkretne domeny, na których użytkownicy mają dostęp do wspomnianych usług. Na tych domenach nie zobaczą oni dodatkowego ekranu.

Firma z Mountain View bardzo stara się dbać o bezpieczeństwo swoich użytkowników. W zeszłym roku informowaliśmy, że gigant postanowił wprowadzić nowy system dwustopniowej weryfikacji dla naszego konta. Bazuje on na powiadomieniach, które pojawiają się na ekranach naszych urządzeń.

Zobacz również: Samsung Galaxy Note  9 – czego możemy się spodziewać?

Źródło: GSuiteUpdates

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij