Udostępnij
Tweetnij

Wyszukiwarka Google z testowymi zmianami w interfejsie użytkownika

Google wprowadziło kilka ciekawych zmian do swojej aplikacji w wersji na urządzenia mobilne z systemem Android. Pojawia się przy tym nowy, odświeżony interfejs użytkownika, który podobny jest do Pixel Launchera. Widać w nim między innymi zaokrąglony pasek wyszukiwania i zmianę umiejscowienia paska adresu.

Google ma to do siebie, że bardzo często testuje nowości w swojej wyszukiwarce. I tym razem nieliczni użytkownicy mogli zauważyć sporo zmian w aplikacji w swoich telefonach i tabletach z Androidem. Pojawił się tam bowiem nowy interfejs użytkownika.

google wyszukiwarka testy

Google wprowadziło bardzo ciekawe zmiany, które przypominają chociażby te rozwiązania, które mogliśmy zauważyć w Pixel Launcher. Chodzi tutaj przede wszystkim o zaokrąglony pasek wyszukiwania. Z tym związana jest również inna modyfikacja – pojawia się kolorowe logo G znajdujące się po lewej stronie. Pasek nie jest też połączony bezpośrednio z kategoriami znajdującymi się poniżej. Przycisk z lunetą nie znajduje się już na niebieskim polu, a wpasowuje się w resztę paska. Pojawia się w tym miejscu po prostu luneta w niebieskim kolorze.

Google wciąż zmienia interfejs

To jednak nie wszystko. Pasek adresu zmienił swoje umiejscowienie. Nie znajduje się teraz na górze strony, a na jej dole. Jego wygląd jest również inny – nie jest dostępny na białym tle, a na ciemnoszarym z białymi napisami. Co więcej, pasuje teraz do paska wyszukiwania i jest przez to zaokrąglony. Reszta układu strony nie uległa jednak zmianie.

Google wprowadziło, jak już wspomnieliśmy, zmiany jedynie dla wybranych. Nie widzą ich zatem wszyscy. Nie wiadomo jednak, czy wspomniane modyfikacje zostaną wprowadzone na stałe. Możliwe, że wkrótce się o tym przekonamy. Nie tak dawno wyszukiwarka przechodziła inne testy.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij