Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google świętują Mario Day z ciekawym easter egg

Mario Day to specjalne święto dla znanej na całym świecie postaci z gier Nintendo. Okazuje się, że wraz z graczami świętować planuje również gigant z Mountain View, który wprowadził zabawnego easter egga do aplikacji Mapy Google. Można w nim doszukać się kultowej postaci. Aktualnie dodatek jest dostępny jedynie dla nielicznych.

Mario Day, czyli światowy Dzień Mario, to święto obchodzone przez miłośników popularnego bohatera 10 marca. Okazuje się, że wraz z graczami świętować będą również… podróżni. Wszystko za sprawą najnowszego easter egga, który pojawił się w aplikacji Mapy Google.

Jak donosi Uren Patel, jeden z użytkowników korzystający z Map Google na swoim smartfonie z Androidem, w aplikacji znaleźć już można ciekawy dodatek. Pojawił się tam specjalny blok znany bardzo dobrze miłośnikom gier z Mario w roli głównej. Jego dotknięcie powoduje, że możemy ustawić właśnie wspomnianego bohatera jako pozycję na mapie.

Taki easter egg został dodany właśnie ze względu na obchodzone jutro święto. Nie bez powodu jego data jest ustalona na 10 marca, w końcu zapis daty można określić jako MAR10. Nowość pojawia się jedynie w wybranych urządzeniach. W moim przypadku nie jest widoczna jednak ani w wersji desktopowej, ani na moim iPhonie. Możliwe zatem, ze zadebiutuje ona jeszcze dzisiaj, albo dopiero jutro. Nie wiadomo również, czy będzie dostępna również w naszym kraju.

mario day mapy google

Mario Day nie jedynym wydarzeniem świętowanym w aplikacji Mapy Google

Mapy Google nie od dziś świętują z nami różne wydarzenia. Warto tutaj chociażby wspomnieć o akcji marketingowej, jaką Lucasfilm i Disney wraz ze wspomnianym gigantem z Mountain View zorganizowali przed pojawieniem się filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy. Pracownicy Google słyną również ze swoich żartów. Można zatem wnioskować, że nie raz i nie dwa zrobią nam jeszcze niespodziankę. Sam Mario jest niezwykle popularną postacią w świecie gier. Pojawia się w wielu produkcjach Nintendo. Ostatnio mogliśmy zobaczyć go między innymi w Super Mario Odyssey. Bohater jest z zawodu hydraulikiem. A raczej był, bo ostatnio Nintendo potwierdziło, że wąsaty pan ma również inne obowiązki…

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij