Udostępnij
Tweetnij

YouTube na Androida dostanie tryb Incognito. Google szykuje też Dark Mode

YouTube 13.01 to najnowsza wersja popularnej aplikacji, w której wprowadzono jedną nowość w sekcji ustawienia. Znacznie więcej ujawnia nam jednak kod źródłowy, który został prześwietlony przez Android Police i 9to5google. Okazuje się, że Google szykuje tryb prywatności Incognito. Są też nowe wzmianki o Dark Mode.

YouTube 13.01 to najnowsza wersja popularnej aplikacji, w której wprowadzono jedną nowość w sekcji ustawienia. Znacznie więcej ujawnia nam jednak kod źródłowy, który został prześwietlony przez Android Police i 9to5google. Okazuje się, że Google szykuje tryb prywatności Incognito. Są też nowe wzmianki o Dark Mode.

YouTube Android Aktywność

YouTube 13.01 na urządzenia z systemem Android jest już wdrażany poprzez Sklep Play. Na pierwszy rzut oka to aplikacja, która nie wnosi zbyt wiele. W ustawieniach pojawiła się osobna karta dla opcji Autoodtwarzanie. Po jej dotknięciu otwiera się nowe okno z przełącznikiem o nazwie Autoodtwarzanie następnego filmu. Znacznie więcej nowości skrywa kod źródłowy tej aplikacji.

Dark Mode, czyli ciemny motyw

Google już od jakiegoś czasu przygotowuje dla mobilnej wersji YouTube’a ciemny motyw, czyli Dark Mode. Informacje na jego temat dostrzeżono już w listopadzie i w nowej odsłonie aplikacji pojawia się ponownie. Są to m.in. następujące wzmianki w kodzie.

<string name=”pref_developer_dark_theme_for_app_summary”>Use dark theme throughout the app</string>
<string name=”pref_developer_dark_theme_for_app_title”>Dark theme</string>

Z xml/developer_prefs.xml
<SwitchPreference android:title=”@string/pref_developer_dark_theme_for_app_title” android:key=”theme_dark_app” android:summary=”@string/pref_developer_dark_theme_for_app_summary” android:defaultValue=”false” />

Dark Mode w YouTube na Androida można już aktywować. Można to zrobić na telefonach z dostępem do konta roota. Niestety, tryb nie jest jeszcze w pełni gotowy. W niektórych miejscach ciemne elementy nadal są jasne. Możecie to zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych z serwisu Android Police.

YouTube Dark Mode ciemny motyw

Tryb prywatności, czyli Incognito

YouTube dostanie także tryb Incognito, czyli tryb prywatności. Taką funkcję doskonale znamy z przeglądarek internetowych. W ten sposób będzie można od razu zablokować pewne ustawienia dotyczące historii i prywatności. Wzmianka pojawia się w kodzie aplikacji m.in. tutaj.

<string name=”turn_off_incognito”>Turn Off Incognito</string>

Przesuń, aby pominąć reklamę

YouTube pozwoli także na pominięcie reklamy z użyciem gestu przesunięcia palcem. Obecnie trzeba to robić dedykowanym przyciskiem na ekranie. Wzmianka w kodzie prezentuje się następująco.

<string name=”swipe_to_skip_ad”>Swipe to skip</string>

YouTube 13.01 już wdrażany

Google już udostępnia aktualizację z numerem 13.01 poprzez Sklep Play. Oczywiście, odbywa się to etapami, a więc nie wszyscy muszą już widzieć aktualizację. Jeśli jednak chcecie, to zawsze możecie sięgnąć po odpowiedni plik APK z tą wersją. Pamiętajcie jednak, że aplikacje z niezaufanych źródeł instalujecie jedynie na własną odpowiedzialność.

źródło: 9to5google, Android Police

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij