Udostępnij
Tweetnij

Microsoft testuje nowe funkcje w aplikacji Zdjęcia z Windows 10

Microsoft postanowił wprowadzić kolejne zmiany do aplikacji Zdjęcia dla Windows 10. Pojawiła się między innymi łatwa możliwość przeglądania zdjęć, animacje ikon czy efekty 3D. Aktualnie jednak wszystkie zmiany są dostępne jedynie dla wybranych w testowej wersji. Nie wiadomo, czy zostaną wprowadzone na stałe.

Microsoft postanowił wprowadzić kolejne zmiany do aplikacji Zdjęcia dla Windows 10. Pojawiła się między innymi łatwa możliwość przeglądania zdjęć, animacje ikon czy efekty 3D. Aktualnie jednak wszystkie zmiany są dostępne jedynie dla wybranych w testowej wersji. Nie wiadomo, czy zostaną wprowadzone na stałe.

Zdjęcia z Windows 10

Microsoft wprowadza kolejne zmiany do aplikacji Zdjęcia przeznaczonej na urządzenia z Windows 10. Aplikacja w wersji testowej otrzymała tym samym kilka ciekawych zmian. Czego zatem można się spodziewać?

Na początek warto wspomnieć o szybszym przeglądaniu fotografii. W dolnej części znajduje się sekcja podglądu następnego i poprzedniego obrazu. Użytkownicy mogą szybko przewinąć i wybrać obraz do obejrzenia.

windows 10 zdjęcia microsoft 1

Kolejną zmianą są efekty 3D. Po kliknięciu przycisku edycji obrazu lub filmu dostępne są teraz opcje Dodaj efekty 3D i Dodaj animowany tekst. Użytkownicy będą mogli wybierać spośród szeregu efektów i dodawać animowany tekst do zdjęć oraz wideo.

windows 10 zdjęcia microsoft 2

Aplikacja Zdjęcia doczekała się również integracji z Remix3d.com. Do witryny Microsoft udostępnienia obiektów 3D można teraz uzyskać dostęp bezpośrednio z poziomu aplikacji. Użytkownicy będą mogli pobrać modele 3D i umieścić je na swoich kreacjach.

windows 10 zdjęcia microsoft 3

Poza tym ikony w aplikacji wyświetlają teraz krótkie animacje, kiedy na nie najeżdżamy.

windows 10 zdjęcia microsoft 4

Microsoft chce, by Zdjęcia na Windows 10 były idealne dla wszystkich

Poza tym w ustawieniach pojawiła się opcja pomocy, aby ulepszyć wyszukiwanie dla wszystkich. Włączenie tej opcji umożliwi firmie Microsoft zbieranie informacji związanych z wyszukiwaniem z aplikacji w celu poprawy funkcjonalności dla wszystkich użytkowników.

windows 10 zdjęcia microsoft 5

Zaznaczmy jednak, że aplikacja doczekała się zmian jedynie w wersji testowej. Nie wiadomo, czy pojawią się one w stałej wersji. Na to będziemy musieli jeszcze poczekać. Przypomnijmy, że Microsoft ciągle oferuje darmowe przejście ze starszych systemów na Windows 10 dla użytkowników korzystających z technologii wspomagających.

Źródło: Aggiornamentilumia

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij