Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google lepsze od Map Apple? Tak twierdzi doświadczony kartograf

Mapy Google mają wiele ciekawych funkcji, które nie pojawiają się w Mapach od Apple. Jak twierdzi doświadczony kartograf, który pracował przy tworzeniu aplikacji giganta z Cupertino, Google w tym temacie jest nie do pokonania. Justin O’Beirne zwraca uwagę między innymi na miejsca zainteresowania publicznego i szczegóły Map.

Mapy Google mają wiele ciekawych funkcji, które nie pojawiają się w Mapach od Apple. Jak twierdzi doświadczony kartograf, który pracował przy tworzeniu aplikacji giganta z Cupertino, Google w tym temacie jest nie do pokonania. Justin O’Beirne zwraca uwagę między innymi na miejsca zainteresowania publicznego i szczegóły Map.

Mapy Google

Mapy Google są lepsze niż Mapy Apple? W sumie na moim iPhonie korzystam z aplikacji Google o wiele częściej. Uważam, że jest znacznie dokładniejsza. Nie zwracamy jednak uwagi na szczegóły. Zrobił to za to doświadczony kartograf, który zajmował się tworzeniem Map Apple’a. W swoim raporcie Justin O’Beirne napisał, że gigant z Cupertino nie ma szans na stworzenie tak dobrej aplikacji jak to zrobiła firma z Mountain View.

O’Beirne twierdzi, że Apple, jak i inni konkurenci, nie mają szans, żeby dogonić w tworzeniu map Google’a. Gigant, jak mówi kartograf, zgromadził tak wiele danych w tak wielu obszarach, że teraz miażdży konkurencję, bo jest w stanie tworzyć funkcje, których w Cupertino nie można stworzyć. Tworzy zatem przepaść, której inne firmy nie mogą przeskoczyć. Podkreśla, że ​​gigant z Mountain View, w przeciwieństwie do Apple, jest w stanie wyświetlać kształty poszczególnych budynków, a nawet mniejszych struktur, takich jak szopy dla narzędzi i ruchome domy. Te najdrobniejsze szczegóły można znaleźć nawet w bardzo małych miastach.

Mapy Google będą idealne dla autonomicznych aut?

Najwięcej uwagi poświęca tutaj jednak miejscom zainteresowania publicznego, które w Mapach są wyszczególniane. Jak twierdzi O’Beirne, Google tworzy te pomarańczowe budynki dopasowując do siebie zbiory danych dotyczących budowli i miejsc, czyli z danych, które sam gromadzi poprzez aplikację. Co ciekawe, wszystkie te informacje mają być wyodrębnione z innych funkcji Map. Innymi słowy budynki zainteresowania publicznego są produktami ubocznymi z ich zdjęć satelitarnych czy lotniczych, a nawet Street View. To doprowadza do ciekawych wniosków – jeśli Mapy są tak dobrze skonstruowane, mogą być w przyszłości używane chociażby w autonomicznych samochodów, które zawoziłyby nas same do miejsca docelowego. Warto zaznaczyć, że Mapy Google wciąż się zmieniają. Ostatnio doczekały się swojej odchudzonej wersji.

Zobacz również: Najlepsze nowe gry na iOS i Androida

Źródło: TheVerge

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij