Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze nowe aplikacje miesiąca dla systemu Android [listopad 2017]

Sporadycznie spotykany na szybach aut mróz oraz śnieg z deszczem zapowiada zimę. Ostatni bastion zielonych dni – Listopad – właśnie dobiega końca. Z tego też powodu przygotowaliśmy dla was najciekawsze aplikacje dla systemu Android opublikowanych lub znacznie aktualizowanych w tym miesiącu. Wśród nich znajdziemy m.in.: świetny Lawnchair Launcher, NavBar Animations oraz perełkę w postaci Files Go Beta. Zaczynajmy!

Sporadycznie spotykany na szybach aut mróz oraz śnieg z deszczem zapowiada zimę. Ostatni bastion zielonych dni – Listopad – właśnie dobiega końca. Z tego też powodu przygotowaliśmy dla was najciekawsze aplikacje dla systemu Android opublikowanych lub znacznie aktualizowanych w tym miesiącu. Wśród nich znajdziemy m.in.: świetny Lawnchair Launcher, NavBar Animations oraz perełkę w postaci Files Go Beta. Zaczynajmy!

Sklep Play Google Android

NavBar Animations

NavBar Animations

NavBar Animations to program do zmiany wyglądu systemu Android. Aplikacje tego typu najczęściej wymagają dostępu do konta administratora (root) lub programu Xposed, czego NavBar Animations jest pozbawiony. Jego głównym zadaniem jest podmiana animacji domyślnie znajdujących się w Androidzie Nougat oraz Oreo na bardziej efektowne. Jako użytkownik mamy więc do wyboru pokaźną ilość efektów specjalnych, a wszystko to dzięki otwartości systemu Android. Pozycja dostępna jest za darmo, aczkolwiek istnieje możliwość dokupienia dodatkowych elementów jego funkcjonalności mikrotransakcjami. Ważną rzeczą dla użytkowników nowych telefonów LG jest zmiana skalowania na natywne 18:9. Domyślny tryb 16:9 nie jest wspierany.

Frozy

Frozy

Frozy to paczka ikon zmieniających wygląd platformy Android. Jest ona inspirowana stylem Material Design stworzonym przez Google. Wspiera ona wszystkie aplikacje zmieniające wygląd ekranu głównego systemu Android, a więc np.: Nova, Apex, jak i domyślny pulpit LG, czy Asusa. Paczka nie zawiera swojej darmowej wersji. Oferuje ona ponad 1500 ikon wysokiej rozdzielczości, pokrywając tym samym wszystkie najpopularniejsze ikony programów znajdujących się w Google Play. Zaleceniem dla użytkownika jest korzystanie ze skalowania 150% w launcherze Nova. Frozy jest paczką, która przywróci klasyczny wygląd systemu Android na urządzeniach Samsunga, Huawei, LG i wszystkich pozostałych producentów stawiających na własne pulpity.

Files Go Beta

Files Go Beta

Files GO Beta to program do oczyszczania pamięci systemu Android. Aplikacje tego typu charakteryzują się czyszczeniem pamięci zainstalowanych programów. Program firmy Google rozszerza ich domyślną funkcjonalność, podpowiadając użytkownikowi, które programy warto odinstalować – patrząc na sposób ich użycia. To pozwala nam na utrzymywanie smartfona i tabletu w optymalnej wydajności, a sam mechanizm usuwania zbędnych plików (takich jak zdjęcia w komunikatorach online) sprawia, że system Android zyskuje kolejny atut względem systemu Apple. Rozwiązanie jest to o tyle wydajne, że podobne narzędzie do tej pory nie odnalazło się w oprogramowaniu Google. Dobrze zatem, że będzie ono rozwijane jako dodatkowy, darmowy program.

Billy

Billy

Billy to aplikacja do zarządzania finansami, stworzona z myślą o systemie Android. Jej głównym zadaniem jest stworzenie miejsca, gdzie znajdować się będą wszystkie najważniejsze dla nas płatności cykliczne, które niejako jesteśmy zmuszeni wykonywać. Mogą być to zarówno zakupy jedzeniowe, jak i raty za kredyt – Billy w każdym przypadku przypomni nam o tym, że powinniśmy wykonać cykliczne płatności. Atutem Billy jest możliwość podpięcia pod niego swojej karty płatniczej, co może pomóc nam zautomatyzować opłaty. Program dostępny jest za darmo, mając możliwość rozwinięcia swojej funkcjonalności gotówką. Aplikacje tego typu zwykle sprzedawane są w modelu płatnych subskrypcji, dlatego też warto dać szansę programowi Billy.

PowerLine

Billy

PowerLine to narzędzie do zmiany wyglądu pulpitu platformy Android. Dodaje ono na pasku powiadomień poziome linie. Te mogą być przez nas dowolnie zaprogramowane, pozwalając użytkownikowi m.in. na ustawienie wskaźnika zasięgu, zużytej baterii, obciążenia procesora, czy… wiadomości SMS. Aplikacja nie wymaga roota, dzięki czemu jej instalacja jest banalnie prosta. PowerLine korzysta ze wszystkich czujników znajdujących się w naszym urządzeniu. Co za tym idzie – przynosi nam możliwość stałego obserwowania sposobu działania systemu Android na naszym telefonie i tablecie. Działa on zarówno na ekranie głównym, w aplikacjach, jak i na ekranie blokady. PowerLine dostępny jest za darmo, nie mając dodatkowych, wbudowanych płatności.

Notification History Log

Notification History Log

Notification History Log to program służący do archiwizacji powiadomień systemu Android. Jego zadaniem jest tworzenie kopii zapasowej wszystkich powiadomień wyświetlanych na panelu powiadomień naszego urządzenia. Te – jak się często zdarza – mogą być przez nas omyłkowo usunięte bez ich wyświetlania, przez co nie mamy możliwości ponownego ich odczytania. Notification History Log jest przydatny właśnie w takich sytuacjach. Wygodną funkcją programu jest wyświetlanie szczegółowych informacji na temat programu, który wyświetla powiadomienia, jak i mechanizm wyszukiwania powiadomień pośród zarchiwizowanych pozycji. Aplikacja dostępna jest za darmo, mając możliwość odblokowania swojej pełnej funkcjonalności żywą gotówką.

Material Notes

Material Notes

Material Notes to notatnik stworzony z myślą o platformie Android. Aplikacje tego typu cechują się częściowym lub pełnym oparciem na przestrzeni chmurowej, co dla niektórych może być problematyczne. Material Notes dostępny jest absolutnie za darmo, w pełni bazując na pamięci naszego urządzenia. Jest to rozwiązanie offline, które dodatkowo rozwijane jest przez społeczność na licencji Open Source. Program cechuje się minimalistycznym designem bazującym na stylu Material rozwijanym przez Google. Miłym dodatkiem jest również tryb nocny, pozwalający wygodnie pracować nam w nocy. Material Notes to idealna alternatywa dla Google Keep, gdy obawiamy się o własną prywatność.

Smart Lens

Smart Lens

Smart Lens to program typu OCR dla systemu Android. Pozwala on na odczytywanie fotografowanego oraz skanowanego tekstu, znajdującego się na namacalnych przedmiotach. Jego wielką zaletą jest kooperacja z programami tłumaczącymi. Dzięki temu bez większych problemów przetłumaczymy napisy w zwiedzanych przez nas zagranicznych miastach, czy też sprawdzimy skład nieznanych nam produktów bez opisu w znanym przez nas języku. Smart Lens wspiera 56 języków natywnie i ponad setkę przy wykorzystaniu sieci komórkowej i Wi-Fi. Aplikacje OCR pomagają użytkownikom przenosić tekst z m.in. ulotek do okna edytora tekstowego, dzięki czemu są asem w rękawie wszelkiej maści marketingowców.

Lawnchair Launcher

Lawnchair Launcher

Lawnchair Launcher to launcher stworzony z myślą o systemie Android. Przenosi on pulpit znany z urządzeń Google Pixel dla mas, będąc ciekawą alternatywą dla wszelkiej maści alternatywnych launcherów. Program rozwijany jest na zasadach Open Source, a co za tym idzie – społeczność ma gigantyczny wpływ na jego rozwój. Jest on dostępny za darmo, nie posiadając dodatkowych, ukrytych płatności. NavBar Animations w dużym stopniu bazuje na stylu Androida Oreo, który nadal nie jest dostępny dla wszystkich użytkowników telefonów i tabletów pracujących pod kontrolą platformy Android. Znajdziemy w nim zarówno adaptacyjne ikony, jak i możliwość korzystania z alternatywnych paczek ikon. Jeśli chcemy skorzystać z Google Now, możemy dodatkowo wykorzystać aplikację Lawnfeed.

Adidas ALL DAY

Adidas ALL DAY

Adidas All Day to mobilna wersja programu dla aktywnych. Posiada ona wbudowany mechanizm rejestrowania sesji treningowych. Co za tym idzie – znajdziemy w nim zarówno możliwość akcelerowana swoich ćwiczeń, jak i przydatne treningi dla początkujących. Zadaniem Adidas ALL DAY jest otwarcie przed użytkownikami systemu Android nowych możliwości w postaci kreatywnych paczek ćwiczeń fizycznych, jak i nowych sposobów na odprężanie się – np. za pomocą Jogi. Posiada on mechanizm uzupełniania naszego dnia ćwiczeniami względem wolnego czasu. Wielkim atutem Adidas All Day są wbudowane przepisy, które pozwolą nam pozostać zdrowymi – nawet bez codziennych ćwiczeń. Pozycja dostępna jest za darmo.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje i gry na Apple iOS [listopad 2017]

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij