Udostępnij
Tweetnij

YouTube na Androida dostaje zakładkę Aktywność. W iOS już ona jest

Google zaczyna wprowadzać do aplikacji YouTube na smartfony z systemem Android nowość, którą znamy już z wersji na iOS. To nowa zakładka o nazwie Aktywność, która zastępuje dotychczasowe Udostępnione. W ten sposób druga z wymienionych sekcji zostaje połączona z powiadomieniami. Zmiana z pewnością jest na plus.

Google zaczyna wprowadzać do aplikacji YouTube na smartfony z systemem Android nowość, którą znamy już z wersji na iOS. To nowa zakładka o nazwie Aktywność, która zastępuje dotychczasowe Udostępnione. W ten sposób druga z wymienionych sekcji zostaje połączona z powiadomieniami. Zmiana z pewnością jest na plus.

YouTube Android Aktywność

YouTube w wersji na smartfony cały czas przechodzi zmiany. Prawda jest jednak taka, że obie aplikacje do tej pory nie są identyczne na telefonach z Androidem i iPhone’ach. Występują pomiędzy nimi pewne różnice, ale Google pomału chce je chyba zunifikować. Kolejnym krokiem w tym kierunku jest wprowadzenie sekcji Aktywność.

Aktywność to zakładka na dolnej belce nawigacji, którą doskonale znają użytkownicy smartfonów z systemem iOS. Ta została tam dodana już kilka miesięcy temu, a co z właścicielami smartfonów z systemem Android? Tutaj do tej pory nie było takiej sekcji. W jej miejscu znajduje się przycisk Udostępnione. Tymczasem użytkownicy telefonów z Androidem zaczynają to u siebie dostrzegać. Na moim smartfonie z zielonym robotem również już to się pojawiło.

YouTube Android Aktywność

Zakładka Aktywność na smartfonach z Androidem i iOS wygląda tak samo i oferuje dostęp do tych samych funkcji. Podzielono ją na dwie podstawowe części. Pierwszą jest karta UDOSTĘPNIONE, a więc to, co właściciele Androidów znali do tej pory. Jeśli udostępniacie filmy z YouTube w ten sposób, to tutaj znajdzie się ich lista. Przy okazji możecie dodać nowych znajomych na podstawie proponowanych kont Google’a. Druga sekcja to POWIADOMIENIA. Tutaj znajdziecie informacje o nowościach na kanałach, które subskrybujecie, jak i propozycje z kanałów, które mogą wam się spodobać.

Aktywność w YouTube jeszcze nie dla wszystkich

YouTube jeszcze nie wprowadził wspomnianej nowości dla wszystkich użytkowników smartfonów z Androidem. Widzą ją na razie nieliczni. Trudno powiedzieć, czy zależy to od wersji zainstalowanej aplikacji. Ja na własnym smartfonie mam wersję z numerkiem 12.37.59, a więc najnowszą udostępnioną wczoraj. U mnie nowa zakładka Aktywność już jest, ale część osób na tej samej wersji twierdzi, że jej niema. Możliwe więc, że Google włącza ją jednak po stronie własnych serwerów. Możecie jednak spróbować zaktualizować YouTube’a do wspomnianej wersji i zobaczyć, jak to będzie u was. Jeśli nie widzicie aktualizacji w Sklepie Play, to możecie sięgnąć po odpowiedni plik APK. Pamiętajcie jednak, że aplikacje z niezaufanych źródeł instalujecie jedynie na własną odpowiedzialność.

Zobacz także: Gry i aplikacje na Androida, które obecnie pobierzecie za darmo lub w niższych cenach

źródło: Android Police

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij