Udostępnij
Tweetnij

Wiadomości i Pogoda Google 3.3 na Androida. Co nowego?

Wiadomości i Pogoda Google na urządzenia z systemem Android doczekało się dużej aktualizacji do wersji z numerkiem 3.3. Aplikacja została przebudowana i dotyczy to interfejsu użytkownika, gdzie pojawiły się nowe elementy. Gigant z Mountain View już wdraża Wiadomości i Pogodę 3.3 poprzez Sklep Play, ale jeszcze możecie nie widzieć aktualizacji.

Wiadomości i Pogoda Google na urządzenia z systemem Android doczekało się dużej aktualizacji do wersji z numerkiem 3.3. Aplikacja została przebudowana i dotyczy to interfejsu użytkownika, gdzie pojawiły się nowe elementy. Gigant z Mountain View już wdraża Wiadomości i Pogodę 3.3 poprzez Sklep Play, ale jeszcze możecie nie widzieć aktualizacji.

najlepsze aplikacje Android

Wiadomości i Pogoda Google 3.3 to najnowsza wersja popularnej aplikacji na Androida. Choć zmiana w numeracji niekoniecznie musi wskazywać na wiele nowości, tak tych jest naprawdę sporo. Rzućmy na nie okiem.

Po uruchomieniu nowej wersji aplikacji Wiadomości i Pogoda Google użytkownika przywita odświeżony interfejs, który na dole doczekał się paska nawigacji z trzema przyciskami. Są to: Nagłówki, Lokalne i Dla Ciebie. Pierwsza sekcja domyślnie prezentuje najważniejsze artykuły, ale w górnej części znajduje się przewijany pasek z konkretnymi sekcjami, które znamy od dawna. Informacje pogodowe znajdują się w sekcji Lokalne. Pod nimi wyświetlane są wiadomości dotyczące pobliskiej lokalizacji. Ostatnia sekcja, czyli Dla Ciebie, wyświetla informacje z Google News, które wybrane są na podstawie osobistych preferencji.

Wiadomości i Pogoda Google 3.3 Android Wiadomości i Pogoda Google 3.3 Android

Google odświeżyło także boczne menu wysuwane z lewej strony. To nie uległo jakimś drastycznym zmianom, ale widzimy, że opcji jest już znacznie mniej, a te związane z kategoriami wiadomości usunięto. Nowy wygląd widzicie na poniższym zrzucie ekranowym.

Wiadomości i Pogoda Google 3.3 Android

Wiadomości i Pogoda Google 3.3 na Androida podążają więc za zmianami, które wprowadzono ostatnio w przeglądarkowej wersji usługi, gdzie postawiono na Material Design. Niestety, tutaj nie dodano wszystkich nowości, które wdrożono na desktopach. Nie ma m.in. narzędzia Fact Check (choć to żadna strata, bo w Polsce i tak go nie ma) czy nowego wyglądu poszczególnych nagłówków w kartach.

Wiadomości i Pogoda Google 3.3 już wdrażane

Gigant z Mountain View już rozpoczął wdrażanie nowej wersji aplikacji. Niestety, nie u wszystkich jest ona widoczna. Wynika to z faktu, że rollout przebiega etapami i może upłynąć nawet kilka dni, aż nowa wersja pojawi się także na waszych smartfonach i tabletach. Ja u siebie także nie widziałam aktualizacji w Sklepie Play i zainstalowałam aplikację z pliku APK, które dostępne są tutaj. Pamiętajcie jednak, że aplikacje z niezaufanych źródeł, a więc pochodzące spoza Sklepu Play, instalujecie jedynie na własną odpowiedzialność. Musicie mieć świadomość tego, że w razie jakichkolwiek problemów konsekwencje ponosicie sami.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje miesiąca na Androida [czerwiec 2017]

źródło: Android Police

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij