Udostępnij
Tweetnij

Muzyka Google Play 7.9 z kanałami powiadomień dla Androida O i nie tylko

Muzyka Google Play 7.9 to najnowsza wersja popularnej aplikacji, która jest już wdrażana poprzez Sklep Play. W tej wersji dodano wsparcie dla kanałów powiadomień z systemu Android O, jak i nową sekcję w ustawieniach, gdzie można uzyskać dostęp do historii muzyki. Poza tym w kodzie aplikacji dostrzeżono wzmianki związane z dopiero planowanymi funkcjami.

Muzyka Google Play 7.9 to najnowsza wersja popularnej aplikacji, która jest już wdrażana poprzez Sklep Play. W tej wersji dodano wsparcie dla kanałów powiadomień z systemu Android O, jak i nową sekcję w ustawieniach, gdzie można uzyskać dostęp do historii muzyki. Poza tym w kodzie aplikacji dostrzeżono wzmianki związane z dopiero planowanymi funkcjami.

YouTube Music Key Muzyka Google Play

Google zaczęło uaktualniać aplikację Muzyka Play do wersji z numerkiem 7.9. Ta wprowadza kilka nowości. Na pewno warto tu wspomnieć o kanałach dla powiadomień, które wprowadza system Android O. Muzyka Google Play z nową aktualizacją już wspiera tę funkcję. Ostatnio wsparcie dla kanałów powiadomień dostały także Mapy Google.

Muzyka Google Play 7.9 Android O

Muzyka Google Play 7.9 wnosi także nową funkcję w ustawieniach. Znajdziecie ją udając się do ustawień i sekcji Ogólne. Opcja nazywa się Zarządzaj historią Muzyki Play. Jej dotknięcie sprawia, że zostaje uruchomiona przeglądarka internetowa, która przenosi na stronę myactivity.google.com. Tutaj zostaną wyświetlone wszystkie aktywności powiązane z danym kontem (czyli tym waszym). Również odsłuchiwane utwory. W tym miejscu można je będzie usunąć. To tak na wypadek, gdybyście nie chcieli, aby ktokolwiek wiedział, że słuchacie Justina Biebera. Poza opcją usuwania jest też wybór dla wyszukiwarki. Niestety, ta nie działa i w rzeczywistości odeśle was ponownie do Muzyki Play, ale nie uruchomi pola wyszukiwania. To najpewniej błąd, który z czasem zostanie usunięty.

Muzyka Google Play 7.9 ukrywa także planowane funkcje

Serwis Android Police prześwietlił kod aplikacji Muzyka Google Play 7.9 i doszukał się tam pewnych ciekawostek. Uaktualniono komunikat mówiący o tym, że subskrypcja obecnie daje dostęp do 40 mln utworów muzycznych. Wcześniej była to informacja o 35 mln piosenek. Jak więc nietrudno zauważyć, baza muzyczna Muzyki Play cały czas rośnie. To jednak nie jest tak istotne, jak poniższa wzmianka w kodzie:

<string name=”uhq_tag_content_description”>Ultra high quality track</string>

To opcja, która pozwoli uruchomiać wybrane utwory muzyczne w najlepszej z możliwych jakości. Zadowoli pewnie audiofilów, ale, co zresztą sugeruje Android Police, może być ograniczona jedynie do wybranych smartfonów z wyższej półki. Tak więc pewnie nie każdy z niej skorzysta.

Muzyka Google Play 7.9 jest już wdrażana poprzez Sklep Play, ale jeszcze nie każdy widzi aktualizację. Jeśli jeszcze jej nie macie, a chcecie jak najszybciej usunąć Justina Biebera z historii aktywności, to zawsze możecie sięgnąć po plik APK, który dostępny jest do pobrania tutaj. Pamiętając jednak o tym, że aplikacje z niezaufanych źródeł, a więc spoza Sklepu Play, instalujecie jedynie na własną odpowiedzialność.

źródło: Android Police

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij