Udostępnij
Tweetnij

Google 7.3 beta na Androida ujawnia Google Assistant dla Chrome OS

Google Assistant jest już dostępny na smartfonach z Androidem, ale wiemy, że gigant z Mountain View planuje wprowadzić go także do systemu Chrome OS. Zdaje się, że przygotowania związane z taką funkcją ujawnia kod źródłowy aplikacji Google 7.3 beta na urządzenia z Androidem, którą prześwietliła redakcja Android Police.

Google Assistant jest już dostępny na smartfonach z Androidem, ale wiemy, że gigant z Mountain View planuje wprowadzić go także do systemu Chrome OS. Zdaje się, że przygotowania związane z taką funkcją ujawnia kod źródłowy aplikacji Google 7.3 beta na urządzenia z Androidem, którą prześwietliła redakcja Android Police.

Google Assistant

Jeden z Googlerów, Hiroshi Lockheimer pod koniec zeszłego roku ujawnił w wywiadzie dla The Telegraph, że Google Assistant niegdyś trafi na komputery z Chrome OS. Wtedy nie sprecyzowano, kiedy dokładnie to nastąpi, ale możliwe, że w już naprawdę niedługim czasie. Zdaje się to sugerować kod źródłowy aplikacji Google 7.3 beta, którą udostępniono wcześniej w tym tygodniu do testów. W niej pojawiają się następujące wzmianki.

<string name=”chrome_os_opa_value_proposition_cancel”>No Thanks</string>
<string name=”chrome_os_opa_value_proposition_continue”>Continue</string>

Android Police, który doszukał się wzmianek w kodzie, informuje, że fragment opa wskazuje jasno na Assistant, a pojawienie się frazy chrome_os oznacza, że planów pewnie nie porzucono i funkcja jest w przygotowaniu. Nie wiadomo jednak jeszcze, jak dokładnie nowy asystent ma działać w Google Chrome OS. O tym przekonamy się dopiero z czasem.

Kod źródłowy Google 7.3 beta ujawnia znacznie więcej

Aplikacja ujawnia w kodzie źródłowym znacznie więcej niż tylko informacje o asystencie dla Chrome OS. Android Police raportuje, że pojawią się subskrypcje dla podcastów, którymi będzie można zarządzać z użyciem kilku różnych opcji. Następnie mamy nową sekcję z powiadomienia o nazwie Auto Player. Prawdopodobnie będzie to jakoś powiązane z wyżej wymienionymi podcastami. Kolejną nowością jest funkcja oszczędzania danych dla kart z Google Now. Prawdopodobnie w ten sposób będzie można ograniczyć zużycie internetu przez tą funkcję. Pojawiły się także nowe ikonki, które widzimy poniżej.

Google 7.3 beta Android ikonki

Android Police twierdzi, że pierwsza ikonka to funkcja Lens, którą zapowiedziano w trakcie I/O 2017 i jej wygląd pokrywą się z tą zaprezentowaną na konferencji. Następnie mamy ikonkę RSS. Ostatnia to jakieś fale i na razie nie wiadomo, z czym będzie ona związana.

Zobacz także: Telefon Google 10.0 na Androida – co nowego?

Google 7.3.16 beta można zainstalować po przystąpieniu do oficjalnych beta testów aplikacji, co można zrobić pod tym adresem. Można również pobrać plik APK, na przykład stąd. Pamiętajcie jednak, że instalowanie aplikacji z niezaufanych źródeł, a więc spoza Sklepu Play bywa często niebezpieczne i robicie to jedynie na własną odpowiedzialność. Ta wersja aplikacji i tak w niedługim czasie zostanie udostępniona w wersji finalnej już dla wszystkich. Biorąc pod uwagę, że nie wprowadza żadnych nowości widocznych gołym okiem, to raczej nie ma co zaprzątać sobie głowy tą wersją.

źródło: Android Police

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij