Udostępnij
Tweetnij

Google testuje nowy wygląd wyszukiwarki w aplikacji i wersji webowej

Google znane jest z tego, że lubi prowadzić rozmaite testy we własnych aplikacjach, gdzie części użytkownikom zmienia interfejs lub daje do dyspozycji nowe funkcje. Nie inaczej jest teraz w przypadku wyszukiwarki. Mobilna strona, jak i aplikacja Google na smartfony z systemem Android u części osób przeszła duże zmiany.

Google znane jest z tego, że lubi prowadzić rozmaite testy we własnych aplikacjach, gdzie części użytkownikom zmienia interfejs lub daje do dyspozycji nowe funkcje. Nie inaczej jest teraz w przypadku wyszukiwarki. Mobilna strona, jak i aplikacja Google na smartfony z systemem Android u części osób przeszła spore zmiany.

Google Chrome

Serwis Android Police raportuje o zmianach, które pojawiły się w mobilnej wyszukiwarce Google’a, jak i aplikacji mobilnej na smartfonach i tabletach z systemem Android. Co prawda, dostęp do nowego interfejsu ma bardzo wąska grupa użytkowników, jak to zwykle bywa w przypadku zamkniętych testów prowadzonych przez firmę z Mountain View. Serwis źródłowy opublikował jednak zrzuty ekranowe, na których możemy zobaczyć nowy wygląd Google’a w aplikacji i przeglądarce na smartfonach.

Google App wyszukiwarka

Jak nietrudno zauważyć, zrezygnowano z kolorowych elementów dla nagłówków treści oraz linków. Te są teraz czarne lub szare. Dosyć podobnie wygląda to także w przypadku uruchomienia wyszukiwarki w przeglądarce (po prawej stronie). Warto dodać, że Google prowadziło podobne testy w zeszłym roku w przypadku wyszukiwarki na komputerach. Wtedy nie zdecydowano się wprowadzić takich zmian dla wszystkich. I jest bardzo możliwe, że w tym przypadku będzie podobnie. Wystarczy spojrzeć m.in. na to, jak wiele prowadzonych jest testów w interfejsie aplikacji YouTube. W tym przypadku również dla wszystkich z czasem udostępnianych jest tylko część z testowanych rozwiązań.

źródło: Android Police

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij