Udostępnij
Tweetnij

YouTube na iOS – tak wygląda nowy system komentarzy

Google testuje nowy system komentarzy w aplikacji YouTube. Zapewne już o tym słyszeliście? Wspominaliśmy wam o tym przy okazji, gdy dostrzeżono je w aplikacji na urządzenia z Androidem. Google włączyło u mnie funkcję w aplikacji YouTube na iOS. I dlatego mam okazję wam przybliżyć to, co wkrótce najpewniej czeka wszystkich użytkowników.

Google testuje nowy system komentarzy w aplikacji YouTube. Zapewne już o tym słyszeliście? Wspominaliśmy wam o tym przy okazji, gdy dostrzeżono je w aplikacji na urządzenia z Androidem. Google włączyło u mnie funkcję w aplikacji YouTube na iOS. I dlatego mam okazję wam przybliżyć to, co wkrótce najpewniej czeka wszystkich użytkowników.

YouTube na iOS nowe komentarze

YouTube testuje nową sekcję dla komentarzy. Najpewniej niedługo zostanie ona włączona dla wszystkich. Wcześniej wspominaliśmy wam, że nowa sekcja pojawiła się w YouTube na urządzenia z Androidem. Oczywiście, ciągle tylko u wybranych osób. Dziś, po uruchomieniu aplikacji, przywitał mnie komunikat z informacją o nowych komentarzach. Niestety, dymku informacyjnego nie uchwyciłem na zrzucie ekranowym, ale mając już dostęp do nowej funkcji mogę wam pokazać, co się zmieniło. Rzućmy na to okiem.

Komentarze w aplikacji YouTube teraz zaraz pod filmem

Najważniejszą zmianą jest chyba to, gdzie teraz YouTube wyświetla komentarze. Jak dobrze wiemy, dostęp do nich z poziomu aplikacji był do tej pory bardzo utrudniony. Trzeba było przewinąć ekran w dół, gdzie najpierw pojawiały się proponowane filmy. Dopiero na dole można było zobaczyć komentarze. Teraz pod filmem pojawia się piąty przycisk (po środku), który daje szybki dostęp do komentarzy. Jego dotknięcie powoduje wysunięcie okienka, które pojawi się na niemal całym ekranie aplikacji (z wyjątkiem okna samego odtwarzacza, który nie zostanie przysłonięty). Tutaj widzimy informacje o liczbie komentarzy oraz dwa przyciski. Pierwszy, już standardowo, służy do sortowania komentarzy na podstawie najlepszych i od najnowszych. Drugi to X i służy do zamykania sekcji.

YouTube na iOS nowe komentarze YouTube na iOS nowe komentarze

I to w zasadzie najważniejsze zmiany, które wprowadził YouTube w sekcji z komentarzami pod filmami. Jest to na pewno znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż dostępne do tej pory. Niestety, nowej sekcji nie widzi jeszcze każdy. I to nie zależy od wersji zainstalowanej aplikacji YouTube’a. Po prostu, Google włącza jest po stronie własnych serwerów, a więc są to testy typu a/b i użytkownicy nie mają na to wpływu. Jeśli jednak znajdziecie się już wśród szczęśliwców, którzy mają dostęp do nowych komentarzy, to zostaniecie o tym poinformowani niebieskim komunikatem zaraz po uruchomieniu dowolnego filmu. Prawdopodobnie testy nowej funkcji niedługo dobiegną już końca i Google zacznie włączać dostęp do nowych komentarzy w aplikacji YouTube dla wszystkich użytkowników. Oczywiście, pojawią się one nie tylko na iOS, ale również w aplikacji na smartfony i tablety z Androidem.

źródło: własne

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij