Udostępnij
Tweetnij

Google 6.9 beta z lepszymi sugestiami i przeszukiwaniem map offline

Google 6.9 znajduje się obecnie w fazie beta testów. Firma z Mountain View przygotowuje dla tej wersji aplikacji sporo udoskonaleń. Ujawnia to kod źródłowy Google 6.9 beta, który został prześwietlony przed redakcję serwisu Android Police. Wśród nowości znalazły się m.in. lepsze sugestie w trakcie wyszukiwania oraz możliwość przeszukiwania map w trybie offline.

Google 6.9 znajduje się obecnie w fazie beta testów. Firma z Mountain View przygotowuje dla tej wersji aplikacji sporo udoskonaleń. Ujawnia to kod źródłowy Google 6.9 beta, który został prześwietlony przed redakcję serwisu Android Police. Wśród nowości znalazły się m.in. lepsze sugestie w trakcie wyszukiwania oraz możliwość przeszukiwania map w trybie offline, a więc bez połączenia z internetem. Na tym nie koniec.

Google App

Google 6.9 beta, które udostępniono do testów w niedawnym czasie wprowadziło m.in. nasłuchiwanie komendy Ok Google dla aplikacji Android Auto. To jednak nie koniec, bo kod źródłowy aplikacji ujawnia znacznie więcej z planowanych nowości.

Lepsze autouzupełnianie sugestii w trakcie wyszukiwania

Google 6.9 w kodzie aplikacji ujawnia lepsze sugestie w trakcie autouzupełniania przy wpisywaniu fraz w polu wyszukiwania. Są to sugestie, które niekoniecznie muszą być bliskie wpisanej frazie, ale w jakimś stopniu nadal się z nią wiążą. Podpowiedzi te są powiązane z tym, co użytkownik wpisuje. I na tej podstawie dobór sugestii może być bardziej trafny… lub nie.

Przeszukiwanie map w trybie offline

Wyszukiwanie na mapach w trybie offline to nic nowego. Wszak Mapy Google również to umożliwiają. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z integracją funkcji w aplikacji Google, która również pozwoli na przeprowadzenie wyszukiwania na mapach przechowywanych na urządzeniu lokalnie. Wzmianki w kodzie, które to sugerują widoczne są poniżej.

<string name=”search_maps”>Search Maps</string>
<string name=”search_your_offline_map_areas”>Search your Offline Map Areas?</string>
<string name=”local_intent_search”>Looks like you are trying to find a location while offline</string>

Natywna przeglądarka obrazów

Google 6.9 beta zawiera również mnóstwo nowych wzmianek dotyczących przeglądarki obrazów. W ten sposób pojawi się wiele nowych opcji dla grafik wyszukiwanych bezpośrednio w aplikacji. Będzie można je zapisać, udostępniać. Pojawi się też funkcja wyszukiwania obrazem.W kodzie pojawiają się też pewne wzmianki dotyczące przepisów kulinarnych czy wideo. Podsumowując, wiele z tych czynności związanych z obrazami można zrobić w przeglądarce, a niedługo zostaną one zaszyte w aplikacji Google.

Google 6.9 beta APK

Na razie Google 6.9 dostępne jest w postaci bety i wyżej opisane funkcje i tak nie zostały jeszcze aktywowane. Jeśli jednak chcecie, to aplikację możecie zainstalować już teraz. Można ją pobrać stąd. Pamiętajcie jednak, że instalujecie aplikacje z plików APK spoza Sklepu Play na własną odpowiedzialność.

źródło: androidpolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij