Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp wprowadza wideorozmowy

Aplikacja WhatsApp otrzyma długo wyczekiwaną opcję – wideorozmowy. Będą one dostępne zarówno w wersji na Androida, jak i iOS czy Windowsa.

Aplikacja WhatsApp otrzyma długo wyczekiwaną opcję – wideorozmowy. Będą one dostępne zarówno w wersji na Androida, jak i iOS czy Windowsa.

Miesiąc temu użytkownicy WhatsApp w wersji beta mogli przetestować nową funkcję – wideorozmowy. Można się było domyślić, że funkcja zostanie wprowadzona wkrótce dla wszystkich użytkowników. I tak się też stało. Teraz na oficjalnym blogu WhatsApp pojawiła się informacja, że opcja zostanie udostępniona dla wszystkich korzystających z aplikacji na swoich smartfonach, czyli zarówno na telefonach z systemem Android, jak i iOS czy Windows.

whatsapp

Co zrobić, by wykonać połączenie z pomocą aplikacji? To bardzo proste – wystarczy, że wybierzemy czat z wybranym użytkownikiem, a następnie wybierzemy opcję audio lub wideo.

Wprowadzamy tę funkcję, ponieważ wiemy, że czasem głos lub tekst nie wystarczają. Nic nie zastąpi oglądania pierwszych kroków Twoich wnuków, lub twarzy Twojej córki, kiedy studiuje za granicą. My chcemy aby takie możliwości były dostępne dla każdego, nie tylko dla tych, których stać na najnowsze telefony i którzy żyją w krajach z najlepszymi sieciami komórkowymi – można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu.

Wideorozmowy w WhatsApp w ciągu kilku dni

Użytkownicy aplikacji na iOS, Androidzie oraz iOS otrzymają opcję wideorozmów w ramach najnowszej aktualizacji. Jest ona wdrażana stopniowo, jeśli więc jej jeszcze nie widzicie, musicie uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Wideorozmowy powinny być dostępne w aplikacji w ciągu kilku najbliższych dni.

Źródło: WhatsApp

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij