Instagram trafia na tablety i komputery z Windows 10

Marcelina Poznańska, 2016-10-14 09:22
0

Czekaliście na Instagram na Windows 10? Ja osobiście tak. I w końcu czas wyczekiwania dobiegł końca. Aplikacja jest już dostępna w Sklepie Windows.

Instagram na Windows 10

Instagram doczekał się premiery na “dużym” Windows 10. Nie jest to pierwsza aplikacja na nowe okienka Microsoftu, bo już wcześniej dostępna była na Windows 10 Mobile, ale tym razem można ją uruchamiać na komputerach z “dziesiątką”.

Instagram na Windows 10 wygląda i oferuje w zasadzie podobne funkcje, co na innych platformach. Małą niedogodnością jest tylko to, że nie można publikować i edytować zdjęć na urządzeniach bez ekranów dotykowych. Tak więc z użyciem myszy czy gładzika na komputerach nie jest to możliwe. Poza tym w nowym Instagramie znajdziemy w zasadzie wszystko to, co jest na urządzeniach z Androidem czy iOS. W tym również nową funkcję Stories, którą niedawno wprowadzono. Fajną funkcją jest także integracja z kaflami Live Tiles z menu Start. W ten sposób aplikacja jest w stanie wyświetlać nowe fotki oraz przychodzące na urządzenie powiadomienia.

Instagram na Windows 10 działa z tabletami i komputerami

Instagram na Windows 10 działa zarówno na tabletach i komputerach z nowymi okienkami. Aplikacje można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Windows, pod tym adresem. Aplikacja waży nie więcej niż około 54 megabajtów.

źródło: blog windows

The following two tabs change content below.

Marcelina Poznańska

Redaktor
Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.