Udostępnij
Tweetnij

Google Allo już do pobrania w Polsce

Google Allo zadebiutował dwa dni temu, ale, oczywiście, początkowo nie był dostępny w polskich App Store i Sklepie Play. Teraz to się zmieniło.

Google Allo zadebiutował dwa dni temu, ale, oczywiście, początkowo nie był dostępny w polskich App Store i Sklepie Play. Teraz to się zmieniło.

Google rozpoczęło wdrażać komunikator Allo w Sklepie Play i App Store w środę. Niestety, początkowo aplikacja nie była dostępna w polskich sklepach. W przypadku urządzeń z Androidem można było sięgnąć po plik APK, a na iPhonie zmienić konto w iTunes na amerykańskie. Dziś to się zmieniło i już nie trzeba kombinować. Google Allo można już pobierać z polskich sklepów z aplikacjami.

Google Allo budzi jednak pewne kontrowersje związane z prywatnością. Wiadomości przesyłane są przez serwery Google’a i teoretycznie na życzenie policji czy innych władz mogą zostać udostępnione. Aplikacja integruje się z Google Assistant, czyli nowym asystentem cyfrowym firmy z Mountain View, który zapowiedziano w trakcie majowej konferencji Google I/O 2016. Najlepiej komunikować się z nim po angielsku, ale okazuje się, że pewne komendy po polsku również rozumie. Najczęściej te polecenia, które było w stanie rozpoznawać Google Now. Asystent Google twierdzi jednak, że cały czas uczy się naszej mowy.

Google Allo iPhone

Google Allo na własne urządzenia pobierzecie pod jednym z poniższych przycisków. Identyfikatorem w aplikacji jest numer telefonu, który najpierw trzeba aktywować z użyciem 6-cyfrowego kodu. Wysyłany jest on poprzez SMS.

appstore

playstore1

źródło: twitter

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij