Udostępnij
Tweetnij

Spotify kończy wsparcie dla aplikacji na Windows Phone (aktualizacja)

Spotify poinformowało, że nie będzie już wspierać swojej aplikacji na urządzeniach z Windowsem 8. Jest jednak jeszcze nadzieja w Windows 10. Przedstawiciele firmy poinformowali, że już przygotowują stosowną aktualizację, jednak nie wiadomo, kiedy będzie gotowa.

Biuro prasowe Spotify wydało oświadczenie w tej sprawie:

„Naszym głównym celem w Spotify jest zapewnienie jak najlepszych doświadczeń słuchania muzyki na rynku, na wszystkich platformach. Aby wyjaśnić nieścisłości dotyczące Windows Phone, które pojawiły się w ostatnim czasie – będziemy nadal wspierać Windows Phone 8.1. Co więcej, w naszej najnowszej aktualizacji 5.2, która będzie dostępna od dzisiaj, ulepszyliśmy nasze wsparcie dla systemu Windows 10.”

Spotify poinformowało, że nie będzie już wspierać swojej aplikacji na urządzeniach z Windows Phone 8.

Pół roku temu byłam jeszcze posiadaczem Nokii z Windowsem. Korzystałam też z usługi Spotify i muszę przyznać, że było to jedno z najgorszych doświadczeń, z jakimi przyszło mi się zmierzyć na urządzeniach mobilnych. Najwyraźniej nie byłam w swoim zdaniu odosobniona, bo aplikacja ta na Windows Phone nie cieszy się zbytnią popularnością. Skąd taki wniosek? Przede wszystkim stąd, że Spotify właśnie poinformował, że ma zamiar przestać ją wspierać.

Spotify dla Androida

Przedstawiciele firmy poinformowali wczoraj, że obecna aktualizacja aplikacji będzie ostatnią. Oczywiście, posiadacze smartfonów z Windows Phone 8 nadal będą mieli do do niej dostęp, jednak będą pozostawać daleko w tyle za iOS czy Androidem, bo aplikacja nie będzie już aktualizowana.

Jeśli natomiast jesteście posiadaczami urządzenia z Windowsem 10, możecie jeszcze spodziewać się stosownej aplikacji. Aktualnie nie jest ona jeszcze dostępna, jednak kiedy to nastąpi dostaniecie specjalny komunikat informujący o tym, że Spotify na Windows 10 jest już gotowe do pobrania. Chwilowo data premiery tej wersji nie jest jeszcze znana.

Źródło: PhoneArena

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij