Udostępnij
Tweetnij

Facebook Messenger pozwala na grę w szachy

Facebook ma wiele funkcji. Jedną z własnie odkrytych jest możliwość zagrania w szachy ze znajomym poprzez okno wiadomości w aplikacji Messenger lub w wersji przeglądarkowej na pecetach.

Facebook ma wiele funkcji. Jedną z własnie odkrytych jest możliwość zagrania w szachy ze znajomym poprzez okno wiadomości w aplikacji Messenger lub w wersji przeglądarkowej na komputerach osobistych.

Zuckerberg z ekipą bardzo starają się, byśmy godzinami przesiadywali na Facebooku, w tym celu zespół wprowadza ciągle nowości zarówno do wersji przeglądarkowej serwisu, jak i aplikacji mobilnych, w tym i Messengera. Na Facebooku możemy grać w gry społecznościowe, wysyłać wiadomości, publikować posty, dzwonić do znajomych… Nowe funkcje Facebooka odkrywane są każdego tygodnia. Ale niewielu z Was zapewne wiedziało, że aplikacja Messenger umożliwia… granie w szachy.

facebook szachy

Wystarczy, że wpiszemy w oknie czatu @fbchess play, aby po chwili wyświetliła się nam szachownica. Niestety, nie można na niej grać z pomocą dotyku palców. Wszystko tutaj działa z pomocą komend. Zatem jeśli chcemy przesunąć figurę na dane pole wpisujemy przykładowo @fbchess e3.

Opcja działa zarówno w oknie wiadomości w aplikacji Messenger, jak i w wersji przeglądarkowej na komputerach osobistych. Ma niespecjalnie wygodne sterowanie, które uniemożliwia szybkie reagowanie, jednak z drugiej strony przecież szachy nie wymagają szybkiego reagowania. Jeśli jednak nie będziecie sobie dawać rady z rozgrywką, możecie skorzystać z pomocy wpisując @fbchess help, wtedy wyświetli się cała gama opcji. Jedyną przeszkodą jest to, że dostępne są one jedynie w języku angielskim.

Źródło: AndroidHeadlines

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij