Udostępnij
Tweetnij

PointOut 1.2 do pobrania. Co nowego?

Marek Moi udostępnił kolejne większe uaktualnienie dla aplikacji PointOut – wersję z numerkiem 1.2, gdzie pojawiło się naprawdę wiele zmian i udoskonaleń.

PointOut – show what you mean!

Marek Moi udostępnił kolejne większe uaktualnienie dla aplikacji PointOut – wersję z numerkiem 1.2, gdzie pojawiło się naprawdę wiele zmian i udoskonaleń.

PointOut, o którym wspominaliśmy wam już kilka razy, debiutuje z następującymi nowościami i udoskonaleniami:

 • Nowy Layout 05, w którym okrągła „lupka” może zostać przesunięta w dowolne miejsce, a powiększany obszar wskazany jest dodatkową kreseczką z kropką. Działa to na podobnej zasadzie jak diagramy lub rysunki techniczne. Nowy gest – dotknięcie dwoma palcami ustawia lupkę w danym miejscu.
 • Nowe narzędzie „canvas”, które zmienia konieczność stosowania kwadratowych zdjęć. Proporcje obszaru roboczego można teraz modyfikować i do wyboru są opcje: 1:1, 4:3, 3:2, 16:9. Można też użyć trybu „Auto”, w którym obszar roboczy dostosowuje się do wczytanego zdjęcia. Nowy tryb z pewnością docenią ci z was, którzy będą korzystać z Layoutów 04 oraz 05.
 • Przebudowano interfejs, aby „wąskie” zdjęcia w miarę dobrze wyglądały też w pionie. W tym celu cały interfejs „kurczy się” zwalniając dodatkowe miejsce.
  Po obróceniu zdjęcia narzędziem „flip” do poziomu interfejs odzyskuje pierwotne wymiary, a u góry pojawia się dodatkowy pasek regulacji skali powiększenia lupy.
 • Dodano nową fotorealistyczną lupe (szkło powiększające) w Layout 04.
 • Poprawiono błędy, w tym:
  – w Layout 01-03, kiedy główne zdjęcie było powiększone i zablokowane kłódką, to próba przesunięcia krawędzi obszarów powodowała „zniknięcie” zdjęcia;
  – w Layout 04, po przesunięciu lupki przeciąganiem i załadowaniu nowego zdjęcia lupka miała złą pozycję;
  – w Layout 04, kiedy główne zdjęcie było powiększone i zablokowane kłódką, to zmiana grubości ramki psuła lupkę.
 • Wprowadzono inne udoskonalenia:
  – cienie obiektów mają teraz odpowiednie parametry niezależnie od rodzaju eksportu (wcześniej były większe lub mniejsze);
  – po wykonaniu „flip” wskaźniki i lupki wędrują w odpowiednie miejsca (albo przynajmniej próbują to zrobić);
  – suwaki Light, Blur, Thickness itp. są teraz aktywne od krawędzi ekranu, dzięki czemu łatwiej je „złapać”;
  – tekst wpisany w Logo->Text jest teraz bardziej czytelny i ma kolor ramki;
  – główne zdjęcie jest teraz przyciągane do krawędzi (kiedy jest w skali 100%), dzięki czemu łatwiej naprawić przypadkowe przesunięcia.

PointOut pobierzecie klikając na poniższy przycisk. Aplikacja jest darmowa, ale jej twórcę warto poczęstować filiżanką kawy. W ten sposób uzyskacie dostęp do wszystkich opcji programu. Marka możecie poczęstować kawą już w cenie 0,99 euro, ale oczywiście niczego wam nie sugerujemy. Mimo wszystko zachęcamy do wspierania polskich programistów i ich dobrych aplikacji, a PointOut z pewnością do nich należy. Pamiętając o tym, że pisanie aplikacji jest czasochłonne. Aplikacja jest uniwersalna, a więc współpracuje z iPhone’ami, jak i iPadami.

appstore

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij