Udostępnij
Tweetnij

Nokia sprzedaje mapy HERE niemieckim producentom aut

A jednak, Nokia rzeczywiście sprzedaje własne mapy HERE i nowym właścicielem zostaną niemieccy producenci aut: Audi AG, BMW Group oraz Daimler AG.

Nokia HERE

A jednak, Nokia rzeczywiście sprzedaje własne mapy HERE i nowym właścicielem zostaną niemieccy producenci aut: Audi AG, BMW Group oraz Daimler AG.

Plotki na temat sprzedaży map HERE krążyły po sieci od dłuższego czasu. Finowie już jakiś czas temu przekazali, że rozważają różne opcje z przyszłością HERE i wśród nich pod uwagę brana jest również sprzedaż. I tak też się stało. Nokia poinformowała w oficjalnym komunikacie, że sprzedaje własne mapy niemieckim producentom auto: Audi AG, BMW Group oraz Daimler AG (właścicielowi Mercedes-Benz).

Mapy są sprzedawane za równowartość 3,07 mld dolarów. Transakcja powinna zostać zrealizowana w pierwszym kwartale 2016 roku. Do tego czasu 6454 pracowników HERE nadal będzie odpowiadać przed Nokią.

Warto dodać, że Nokia nie stworzyła map HERE od zera. Finowie przejęli ten projekt w 2008 roku za 8 miliardów dolarów. Obecnie firma skupia się na własnych usługach z zakresu telekomunikacji. Kiedy zostanie sfinalizowane zmiany restrukturyzacyjne po przejęciu Alcatel-Lucent, to Nokia będzie wiodącym dostawcą usług sieciowych i biznesowych.

źródło: phonearena

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij