Udostępnij
Tweetnij

Microsoft: Edge na razie nie dla iOS i Androida

Przeglądarkę zobaczymy jedynie w wersji na systemy Microsoftu. Firma rozważy jednak, czy Edge zostanie udostępnione również użytkownikom urządzeń mobilnych z iOS i Androidem.

Microsoft Edge

Przeglądarkę zobaczymy jedynie w wersji na systemy Microsoftu. Firma rozważy jednak, czy Edge zostanie udostępnione również użytkownikom urządzeń mobilnych z iOS i Androidem.

Na konferencji BUILD 2015 Microsoft zapowiedział nową przeglądarkę. Edge ma zastąpić mało lubiany Internet Explorer. Wiadomo już, że przeglądarka zadebiutuje wraz z Windows 10. Od jakiegoś czasu użytkownicy mobilnych urządzeń zastanawiali się, czy Edge nie zadebiutuje też na innych urządzeniach mobilnych niż Windows Phone. Odpowiedź jest jedna – nie. Przynajmniej nie teraz.

Na konferencji Microsoft Edge Web Summit jeden z przedstawicieli giganta z Redmond zapewnił, że na chwilę obecną firma nie ma planów wydania przeglądarki na iOS i Androida. Wspomniał jednak, że na User Voice pojawiła się już sugestia dotycząca ukazania się Edge na wspomnianych systemach, a Microsoft zbiera opinie. Nie należy więc całkowicie odrzucać możliwości pojawienia się przeglądarki na sprzętach z iOS i Androidem.

Źródło: Microsoft-news

 

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij