Udostępnij
Tweetnij

MIUI 11 – Xiaomi wprowadzi rejestr zachowań aplikacji

MIUI 11 cały czas jest rozwijane i dowiadujemy się, że Xiaomi wprowadzi rejestr zachowań aplikacji. W ten sposób nakładka ostrzeże, gdy aplikacje będą korzystać z poufnych uprawnień lub też będą uruchamiać inne oprogramowanie w tle. Taka funkcja w MIUI 11 znacząco podniesie bezpieczeństwo. Na razie Xiaomi ją testuje.

MIUI 11 nie stoi w miejscu i wiemy, że Xiaomi szykuje naprawdę sporo nowych funkcji. Teraz dowiadujemy się o kolejnej, którą jest rejestr zachowań aplikacji. W ten sposób użytkownicy smartfonów chińskiej marki będą mogli liczyć na zwiększone bezpieczeństwo. Zobaczmy, na czym to dokładnie ma polegać.

Wspomniany rejestr zachowań aplikacji z MIUI 11 będzie monitorować aktywność oprogramowania. Jeśli jakaś aplikacja będzie chciała uzyskać dostęp do poufnych uprawnień lub spróbuje uruchomić inny proces w tle, to użytkownik zostanie o tym fakcie poinformowany. Poprzez specjalne powiadomienie. Dotyczy to także pewnych akcji, jak nagrywanie dźwięku w tle, uzyskiwanie dostępu do historii połączeń telefonicznych czy kontaktów. Poniżej kilka zrzutów ekranowych, które to prezentują.

xiaomi MIUI 11 rejestr zachowań aplikacji xiaomi MIUI 11 rejestr zachowań aplikacji xiaomi MIUI 11 rejestr zachowań aplikacji xiaomi MIUI 11 rejestr zachowań aplikacji

Nie wiadomo, kiedy Xiaomi wprowadzi w MIUI 11 rejestr zachowań aplikacji

Na razie nie wiadomo, kiedy taka funkcja zostanie wprowadzona do nakładki MIUI 11 na stałe. Obecnie wiemy tylko tyle, że Xiaomi ją testuje. W drodze są też inne nowości. W tym szuflada aplikacji. Oczywiście, w przygotowaniu jest również dwunasta odsłona nakładki.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij