Udostępnij
Tweetnij

Smartwatche Apple pozwolą zmierzyć poziom tlenu we krwi

Apple Watch 6 to smartwatch, który zobaczymy we wrześniu 2020 roku. W iOS 14 znajdują się wzmianki mówiące o tym, że zegarek zmierzy poziom tlenu we krwi. Nie ma jeszcze pewności, że będzie to funkcja na wyłączność dla Apple Watch series 6. Jeśli jednak wymaga odpowiedniego hardware, to w starszych się nie pojawi.

Apple Watch 6 zostanie zaprezentowany wraz z iPhone’ami 12. Będą to smartwatche giganta z Cupertino na 2020 rok, które już pojawiały się w przeciekach. Tymczasem ciekawe informacje o planach firma ujawnia iOS 14, który obecnie znajduje się na etapie wewnętrznych prac. Serwis źródłowy uzyskał wgląd w oprogramowanie i dowiadujemy się, że zegarki będą w stanie sprawdzić poziom tlenu we krwi.

Smartwatche z watchOS pozwalają już na wykonanie prostego badania EKG. Jednak poziom tlenu we krwi na razie nie mierzą. To, czego doszukano się w iOS 14, na razie nie daje nam dokładnego obrazu w kwestii dostępności funkcji. Jeśli potrzebny będzie odpowiedni hardware, to nowość pojawi się tylko w Apple Watch series 6. Starsze zegarki z watchOS tego nie dostaną.

Apple Watch 6 kiedy premiera plotki przecieki wycieki iOS 14 poziom tlenu we krwi

Apple Watch 6 zmierzy poziom tlenu we krwi i wykona lepsze badanie EKG

Kolejną nowość odnaleziona w iOS 14 sugeruje, że Apple Watch 6 będzie w stanie wykonać lepsze badanie EKG. Obecnie ta funkcja daje niejednoznaczne wyniki w przypadku bicia serca z częstotliwością pomiędzy 100 a 120 uderzeń na minutę. Przygotowywana aktualizacja programowa lub sprzętowa ma problem rozwiązać. Nadal jednak szczegóły nie są znane.

Apple Watch 6 zapewne otrzyma także inne udoskonalenia. Design zegarków raczej się nie zmieni. Pewnie będą one bardzo podobne do poprzedników. Jednak powinniśmy spodziewać się nowszych podzespołów.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: 9to5Mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij