Udostępnij
Tweetnij

Apple Watch Series 4 ma dostać przycisk z Taptic Engine

Apple Watch Series 4 ma otrzymać wiele ciekawych udoskonaleń. Na liście jest między innymi nowy przycisk, który ma zastąpić starszą wersję. Będzie on działał z wykorzystaniem Taptic Engine. Oznacza to, że będzie funkcjonował podobnie do przycisku w smartfonie iPhone 7. Zwiększy to między innymi jego wodoodporność.

Apple Watch Series 4 ma podobno otrzymać nowe, świeże zmiany. Zgodnie z tym, o czym informuje Fast Company, przyszła wersja może zastąpić fizyczny przycisk na półprzewodnikowy, który zapewnia haptyczne sprzężenie zwrotne. Będzie on działał jak zaktualizowany przycisk Początek wprowadzony w iPhonie 7.

Fast Company cytuje, jak twierdzi, źródło z bezpośrednią wiedzą o planach Apple’a. Uważa, że firma będzie utrzymywać tę samą konfigurację przycisków, ale że nie będzie się fizycznie on poruszać, polegając zamiast tego na Taptic Engine. W ten sposób ma reagować na dotyk użytkownika. Raport mówi również o tym, że cyfrowa korona nadal będzie fizycznie poruszać się, aby przewijać zawartość.

Apple Watch series 4 kiedy watchOS 5

Apple Watch Series 4 z monitorem EKG i mierzeniem ciśnienia krwi

Apple wprowadziła zmiany między innymi w iPhonie 7 i 7 Plus w 2016 r. Urządzenia usunęły fizyczne ruchome części i zastąpiły je powierzchniami, które przywróciły atmosferę kliknięcia po naciśnięciu przy użyciu silnika Taptic. Pomogło to także między innymi w uzyskaniu wodoszczelności iPhone’a. To samo może dotyczyć zegarka Apple Watch series 4. Usunięcie przycisku może również zwolnić trochę miejsca na nieco większą baterię, co da jej dłuższy czas działania.

Nie jest jasne, kiedy ta zmiana zostanie wprowadzona. Apple tradycyjnie ogłasza nowy sprzęt jesienią. Fast Company mówi, że zmiany mogą być wprowadzone w nowej generacji lub dopiero w 2019 roku. Apple Watch Series 4 ma otrzymać między innymi monitor EKG i opcję mierzenia ciśnienia krwi u użytkownika. Pojawią się też zmiany w designie.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Źródło: TheVerge

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij